Nie ma chyba pani, której nie zależy na tym, jak wygląda. Aktualnie przedstawicielki płci pięknej są w stanie naprawdę mnóstwo poświęcić, aby na długo zatrzymać młodość i cieszyć się młodo wyglądającą skórą. Powinno się wiedzieć, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są ostatecznością. Prawidłowo dobrane kosmetyki pielęgnacyjne potrafią naprawdę poprawić wygląd skóry.

krem przeciwzmarszczkowy
Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Już po ukończeniu dwudziestego piątego roku życianależy włączyć do codziennej pielęgnacji krem przeciwzmarszczkowy. Powinno się przy tym pamiętać, że dobierać powinno się go nie tylko do wieku, ale głównie do stanu, w jakim jest skóra. Może mieć miejsce sytuacja taka, że dziewczyna, która właśnie skończyła dwadzieścia pięć lat powinna sięgać po krem przeciwzmarszczkowy przeznaczony dla kobiet już po trzydziestym roku życia . Sprzedawane dzisiaj kremy przeciwzmarszczkowe wyraźnie różnią się, jeśli pod uwagę weźmie się ich skład. Do najczęściej wykorzystywanych składników zalicza się jednak kwas hialuronowy ,retinol, peptydy, koenzym Q10, witaminę C , a także komórki macierzyste. Każda firma stosuje także swoje składniki, które odróżniają jej produkty od innych kosmetyków produkowanych w danym momencie. Retinol wykazuje silne działanie odmładzające. Jest to jedna z chętnie stosowanych postaci witaminy A. Jego obecność w kosmetyku sprawia, że dochodzi do pobudzenia syntezy kolagenu. Włókna kolastyny, które uległy zniszczeniu, skutecznie się odbudowują. W związku z tym kremy z retinolem poprawiają elastyczność skóry oraz jej jędrność. Należy pamiętać, że retinol skutecznie usuwa również zmiany o charakterze trądzikowym.

płatki pod oczy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Kwas hialuronowy to z kolei obecnie najbardziej popularna substancja nawilżająca. W sposób naturalny znajduje się on w naszej skórze. Wraz z upływem czasu jednak jego ilość znacząco się zmniejsza. Płatki pod oczy to obowiązkowy element wyposażenia każdej dbającej o urodę pani – zobacz więc: kolagenowe płatki pod oczy. Płatki pod oczy to prosty sposób, by w mgnieniu oka poprawić kondycję skóry wokół oczu. Nawilżane są one licznymi substancjami aktywnymi, które korzystnie wpływają na skórę tych wyjątkowych okolic. W wielu wypadkach są to identyczne substancje, jak te w kremach o działaniu przeciwzmarszczkowym. Ich stężenie jest jednak o wiele niższe. Skóra wokół oczu jest bowiem niezwykle delikatna oraz wrażliwa.