Dla wielu mężczyzn pierwszy zarost to powód do domu, to również początek kłopotów z goleniem. Może czynność wydawać się niezbyt skomplikowana, ale jednak może sprawiać problemy, zwłaszcza nastolatkom, jacy mają do czynienia po raz pierwszy z tą aktywnością. Może to spowodować problemy ze skórą, jak więc się golić?

brzytwa do golenia
Tego typu problemy nie mają tylko młodzi mężczyźni, lecz także już bardziej zaawansowani. Kiedyś golono się brzytwą ostrzoną na skórzanym pasie, później już maszynkami na żyletkę. Dzisiaj mężczyźni korzystają z elektrycznych golarek lub maszynek – jednorazowych, a również z wymiennymi ostrzami. Niezbyt duży zarost z łatwością jesteśmy w stanie ogolić najmniej skomplikowaną maszynką, ale twardy wymaga już dobrego sprzętu i najlepszego zmiękczenia. Możesz wybrać mydło, piankę, a także żel. Niestety, czasami sam kontakt preparatów ze skórą może spowodować pieczenie albo swędzenie. Jego przyczyną może być nawet drobny stan zapalny skóry. Jak po zmianie kremu do golenia ta bolączka nie ustąpi, to najlepiej udaj się do dermatologa.

Pomimo że istnieją obecnie nowoczesne metody na golenie, to wielu mężczyzn korzysta z bardziej alternatywnych sposobów, które kojarzą się z odległymi czasami i wydają się być bardziej męskie. Takie produkty, jak derby extra lub Coticule, to obowiązkowy sprzęt do takiego rodzaju golenia (ten produkt). Coraz większa ilość mężczyzn stara się tak golić (polecamy http://www.facetaria.pl/woda-czy-balsam-po-goleniu-jaki-aftershave-wybraz-facetariapl-po-33.html), a co więcej powstają takie miejsca, w których stylowo możemy ogolić brodę. Jest tam najlepszy asortyment do golenia i klimatyczne wnętrze, stylizacja jest bardzo męska, taka jak być powinna w w takich miejscach, do których przychodzą sami panowie. Jest pędzel badger (więcej o ofercie), niezawodna brzytwa firmy coticule , jest świetna obsługa. Nie każdy jednakże chodzi do takich miejsc, dużo z mężczyzn goli się w domu, powielając te same błędy.

Tymczasem należy pamiętać o paru kwestiach. Jak masz suchą cerę to nie czyść twarzy mydłem. Skóra podatna do przetłuszczania i mieszana wymaga kosmetyków, które minimalizują wydzielanie łoju i mają substancje oczyszczające, dobry jest olejek z drewna herbacianego. Skórę z trądzikiem powinieneś golić szczególnie uważne, ponieważ jest wrażliwa na różne urazy. Ropnych guzków nie powinieneś ścinać maszynką, ponieważ zmiany skórne rozniosą się po całej twarzy. Wszelkie przebarwienia omijaj przy goleniu. Jeżeli zbytnio często będziesz je kaleczył są w stanie z czasem przekształcić się w zmiany nowotworowe. Po goleniu najlepiej zastosuj na skórę twarzy preparat łagodzący podrażnienia.