Naturalne prostowanie włosów jest obecnie bardzo popularnym sposobem układania włosów. Wiadomo, że samo stosowanie prostownic jest niestety szkodliwe dla włosów, może je wysuszać i przy regularnym stosowaniu powodować ich wypadanie. Dlatego fryzjerzy starają się sięgać po naturalne środki stosowane w trakcie prostowania włosów, a do takich środków zalicza się keratyna.

krajobraz - skóra
Autor: Agência Brasil Fotografias
Źródło: http://www.flickr.com
Ten środek kosmetyczny świetnie nawilża i odżywia włosy, a w dodatku powoduje, że mogą one być naprawdę wyprostowane, dlatego uwzględnia się tu walor estetyczny.

Prostowanie włosów keratyną jest zabiegiem często stosowanym w trakcie wizyty u fryzjera, a szczególnie u fryzjera, jaki pracuje w salonie kosmetycznym, którego usługi nastawione są nie tylko na układanie pięknych włosów, ale również odbudowę włosów. Cały zabieg może zajmować trochę czasu, jako że przed jego rozpoczęciem włosy muszą zostać umyte, potem można je podciąć i dopiero wziąć się za nakładanie keratyny kolejnymi warstwami, a na koniec użyta zostanie Prostownica. Dlatego na zabieg u fryzjera, połączony z naturalnym prostowaniem włosów trzeba zarezerwować sobie trochę więcej czasu niż zazwyczaj. Najczęściej, keratyna nakładana jest na włosach przed jakimiś istotnymi wydarzeniami rodzinnymi, typu wesele lub oficjalnymi spotkaniami w firmie, na których nowa pracownica chce estetycznie i idealnie się prezentować.
Wiele zabiegów na włosach realizowanych jest również w warunkach domowych, a ponieważ keratyna jest powszechnie dostępna w sprzedaży, to także prostowanie włosów keratyną jest dość często przeprowadzanym w domu zabiegiem na włosach. Należy natomiast pamiętać, że naturalne prostowanie włosów nie należy do prostych zabiegów i dlatego musi być robione w towarzystwie innej, obeznanej osoby, jaka będzie mogła precyzyjnie nałożyć keratynę na nasze włosy. Należy rzecz jasna, przejść przez wszystkie etapy prostowania włosów i zakończyć cały zabieg wykorzystaniem prostownicy.

Wiadomo, że używanie prostownicy w domu jest o wiele bardziej szkodliwe dla włosów niż jej używanie w dedykowanym salonie, stąd też zastosowanie keratyny może być korzystnym sposobem na ograniczenie niekorzystnych skutków ubocznych gorącej prostownicy.