Niezobowiązujące przyjęcie, o którym dowiadujemy się na dwie godziny przed, jest czasami przyczyną sporego podenerwowania. Łączy się ono z pewnymi kłopotliwymi pytaniami. Co nałożyć na siebie, a co nie. Czy trzeba się postarać o wygląd nieco bardziej szykowny? Czy też taktowniej będzie nie wprowadzać w konsternację innych zbytnio wykwintnym strojem? Jest parę pytań, które zaprzątają głowy osób mniej przygotowanych na takie niespodziewane okoliczności.

Kiedy
buty damskie
Autor: HEPPIN.COM
Źródło: HEPPIN.COM

myślimy nad wyborem: klasyczne półbuty czy wysokie szpilki. Postawmy raczej na klasykę. Wysokie szpilki narzucają pewien styl, który czasami może przerosnąć konwencję. Półbuty dają stanowczo więcej swobody i w ogóle nie muszą oznaczać szarej nudy. Wyrafinowane, modne niebieskie szpilki doczekają się na pewno stosowniejszej okazji.

Strój męski teoretycznie mniej złożony, również może nastręczyć trochę kłopotów. Na niezobowiązujące przyjęcie dżinsy powinny wystarczyć. Ale już na górę odpowiednio wyglądałaby gustowna koszula. Może być przykładowo biała. Ale z drugiej strony czy biała koszula wymaga założenia pod nią podkoszulki? Decyzję wypada podjąć błyskawicznie, bo czas nagli. Dla własnego spokoju wygodniej, gdy będzie koszula – więcej pod tym linkiem – ciemna. I jeszcze buty . Raczej wyjściowe. Najważniejsze, żeby były doskonale wyczyszczone. To wyjątkowo wpływa na ogólny wygląd mężczyzny. Z dżinsami znakomicie komponuje się tzw. półelegancka marynarka. Jeśli chodzi o kolor, to najlepiej, jeśli będą to wariacje granatu lub niebieskiego. Może być też coś z szarej palety barw.

Po wybraniu garderoby nadchodzi czas na zaopatrzenie się w butelkę dobrego wina. Dokonanie wyboru odpowiedniego trunku najlepiej byłoby przekazać specjaliście w winiarni. Nie zawsze jednak taki sklep jest pod ręką. Zaś szukanie go, kiedy czas ucieka nie byłoby roztropne. Dobre wino da się też czasami kupić w lokalnym markecie. Najczęściej w sklepach jest stosunkowo spory wybór tego typu alkoholi i coś interesującego powinno się udać kupić. W takich przypadkach, kiedy nie ma kto doradzić, trzeba zdać się na własne doznania. Unikając ryzyka dobrze jest kupić wino, które już smakowaliśmy i nam smakowało. Można też kupić wino polecane przez koneserów. Ale to nie zawsze jest gwarancją, że wino będzie smaczne.

Przygotowania na niespodziewane i niezobowiązujące party nie muszą wiązać się z nerwowym miotaniem się po szafach. Kiedy na wieszakach znajduje się kilka zasadniczych części stroju. Taki zestaw na niezwykłe okoliczności. Żeby się nie powielać na kolejnych przyjęciach, co pewien czas warto uzupełnić pakiet podstawowy o nowy element. Korzystnie byłoby dopasować go do pozostałej garderoby. Dobrze jest też mieć w głowie nazwy kilku dobrych win. Z takim kompletem ratunkowym można już spać spokojnie, nie obawiając się nieoczekiwanych zaproszeń. Zaś na przyjęciu nie trzeba będzie leczyć skołatanych nerwów.