Mężczyźni są z planety Mars, Panie z planety Wenus, tę jakże prostą myślą można podsumować wspólne kontakty między mężczyznami i kobietami.

Nie jest istotne, w ilu zagadnieniach przyznajemy sobie rację, a w ilu nie możemy dojść do porozumienia, zawsze zostaje jakaś kość niezgody, która wymaga od nas takiego a nie innego myślenia. Jeśli tak trudno nam się porozumieć to musimy pochodzić z dwóch odmiennych światów.
Para nad morzem
Autor: Stephen McCulloch
Źródło: http://www.flickr.com

Przykłady można mnożyć. mężczyznami (polecamy polecana strona) nigdy na przykład nie zrozumie zamiłowania kobiety do chodzenia po sklepach. Co widzi przeciętny mężczyzna? Calutką szafę ubrań, codziennie inny zestaw, ale w pojęciu kobiety to za mało, to nic w porównaniu do tego, co musi posiadać. Z innej strony, kobieta, która wraca uradowana z zakupów pokazuje swoje zdobycze swojemu mężowi.

Zdobyła w końcu tą najnowszą sukienkę kopertową, którą chciała kupić od

Para idąca brzegiem morza
Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com

dawna, jednocześnie sukienka koszulowa była za droga, ale pomyśli nad jej zakupem (kolorowa sukienka koszulowa). Miast tego zdecydowała się na dwie inne kreacje: sukienka letnia i luźna sukienka, dwie na okres letni sukienki, ponieważ w końcu jest ciepło (luźna sukienka). Niby przytakujesz, wszystko jest dla ciebie zrozumiałe, ale to jedynie złudzenie, gdyż ciągle myślisz, po co jej te nowe kreacje? Oczywiście, chcesz, żeby ładnie wyglądała, lecz ma już tyle tych fatałaszków, że aż to niemożliwe.

Okoliczność w inną stronę. Ona nie umie zrozumieć twojej miłości do futbolu. Oczywiście, dla niej to kilkunastu napalonych gości zebrało się w jednym miejscu, ażeby polatać za piłką. Wiadomo dla niej to, nie do zrozumienia, a co ją najbardziej wkurza, że ci faceci zachowują się jak niekulturalne gbury z jakiejś wioskowej knajpy.

Naskakują na siebie, atakują, faulują się tak, jak gdyby chcieli się nawzajem pozabijać, zwyczajna głupota. Ciebie denerwuje to, że nie potrafisz ją namówić, żeby poszła na mecz z tobą. Kiedyś byliście, lecz w przerwie powiedziała, że wychodzi, bo od dopingu ją głowa bolała. Od tego czasu ma traumę i mówi, że na żaden mecz z tobą nie pójdzie. Zostają ci koledzy i imprezy pomeczowe, których także oczywiście nie toleruje. A rano, gdy wstajesz po takiej imprezie ona już jest po zakupach, prezentuje nowe suknie jakby tobie na złość. No i jak tu się dogadać.