Zima jest szczególną porą, gdy z uwagi na niskie temperatury oraz silny wiatr trzeba zatroszczyć się o swoje samopoczucie i zdrowie. Niezwykle istotny jest właściwy ubiór, izolujący od zimna i wilgoci. Od tego zależne jest bowiem zdrowie i dobre samopoczucie w tym czasie. Grube kurtki, futra i płaszcze stanowią typowy widok. Analogicznie jak w innych porach roku, również w zimie ubrania podlegają różnorodnym modom i zmianom stylu. W każdym sezonie „na topie” są inne materiały, dodatki i kolory. Niektóre z trendów z minionych lat obecnie przeżywają renesans, w nowoczesnych, dostosowanych do obecnych warunków wersjach. Wyszukując w sieci „moda zima 2013” uzyskuje się dużą liczbę wskazówek na temat aktualnych trendów.

Zimowa aktywność
Autor: Venus
Źródło: Venus

Okrycia wierzchnieW ubiegłych sezonach następowało dużo zmian dotyczących modnych okryć wierzchnich na zimę. Trendy zima 2013 przewidują natomiast konkretne rozwiązania. W dużej mierze obecnie stawia się na komfort i ciepło. Jeszcze w sezonie poprzednim modne były damskie płaszcze z różnych tkanin, raczej krótkie, a ze względu na materiał – niezbyt ciepłe i nie izolujące od wilgoci. Ich częstą wadą był również brak kaptura, który w warunkach zimowych niejednokrotnie staje się bardzo przydatny, zwłaszcza dla kobiet, które nie lubią czapek.

Jesienne przygotowania do aktywnego sezonu zimowego
Autor: Gatta Active
Źródło: Gatta Active

W miastach oraz w sklepach odzieżowych dominują aktualnie długie płaszcze puchowe, najczęściej wyposażone w pasek w talii. Ich barwy są różne, choć klasyczna czerń zdecydowanie przeważa. Płaszcze te zawsze wyposażone są w kaptur i są niezwykle ciepłe. Często również posiadają gruby kołnierz, który może zastąpić zamiast szalika.

Obuwie i dodatkiAktualnie popularne i chętnie kupowane są buty na koturnach. Nierzadko posiadane elementy futrzane, są ciepłe i nierzadko wiązane. Do surowców należą skóra, zamsz i skóropodobne. Dodatki na zimę również podlegają zmianom trendów. Aktualnie modne są szaliki w formie tak zwanych kominów, które można okręcić wokół szyi kilkakrotnie, jak również założyć na głowę. Coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju dodatki wykonane z futra, czyli czapki wyobrażające głowy zwierząt, rękawiczki futrzane, obramowania kapturów. Niezwykle chętnie kobiety zamiast czapek wybierają nauszniki, które także często są z futra.

Źródło: Kraina Stylu