Kolczyki posiadają ugruntowaną historię. Są dekoracją znaną z bardzo dawnych czasów, gdzie wcale nie były tylko kobiecą ozdóbką, ale również męską. W obecnych czasach, uszy przekłuwane są nawet małym dzieciom, a mnóstwo osób zajmuje się już własnoręczną produkcją oryginalnych ozdóbek na nasze uszy.
Przekłuwanie uszu jest w tej chwili praktycznie przyjemne.

Starczy krótki zabieg w salonie kosmetycznym proponującym usługę przebicia małżowin i już nie trzeba się martwić. U kosmetyczni wybieramy kolczyki srebrne albo ze stali medycznej, albo mamy parę ze sobą. Dalej kosmetyczka wkłada je w specjalny sprzęt, którym następnie przebija nasze uszy, od razu umiejscawiając w nich kolczyk. To ważne, żeby były to kolczyki – kolczyki dla chłopców – srebrne lub medyczne, gdyż jedynie w takiej sytuacji można mieć pewność, iż małżowiny uszne zagoją się nam prawidłowo. Specjalistka ma także możliwość odmówić nam przekłucia uszu, jeżeli nie posiadamy kolczyków – przeskocz do tej strony: kolczyki ze szmaragdem – z odpowiedniego materiału.
biżuteria online
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek kolczyków jest niezwykle duży. Niewiele jest już sklepów stacjonarnych, gdzie możemy je nabyć. Zostały tylko placówki jubilerskie, gdzie dostaniemy kolczyki z cennych materiałów oraz placówki odzieżowe, w których ozdoby znajdziemy przy ladzie. Na pomoc idzie wirtualna sieć i wiele stron z ozdobami własnoręcznymi oraz ze sklepami wirtualnymi. Biżuteria online Przydatna strona, dobrze odwiedzić ma znacząco szerszy wybór. Można znaleźć dowolne kolczyki, a nawet możemy niektórych producentów wyprosić o wytworzenie kolczyków podług naszej wizji, jeżeli nie potrafimy stworzyć ich samodzielnie. Biżuteria online ma także tę korzyść, iż możemy zakupić ozdoby nawet ze Stanów Zjednoczonych. W wirtualnej sieci nie istnieje pojęcie zbyt dużej odległości. Tylko nasz budżet odczuje opłatę za wysyłkę.

Kolczyki, stosowane z umiarem, to cudowna ozdóbka na każdą okazję. Są osoby, które przywdziewają więcej kolczyków i jest to ich metoda na przedstawienie siebie, jednak, nie do każdej sytuacji nadmiar biżuterii jest wskazany.