stół
Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Zbliża się okres, kiedy dzieci przystąpią do pierwszego sakramentu. Komunia, bo o niej piszemy, to swego rodzaju zjednoczenie dziecka z Jezusem. Przed tym ceremoniałem religijnym młodzi ludzie chodzą na nauczania, aby zrozumieć sens tego sakramentu. Ty także, jako rodziciel, musisz się skrupulatnie przygotować.

Zastanów się, czy chcesz urządzić latorośli uroczystość domową. Możesz zaprosić członków familii, by spożyć razem obiad. Pamiętaj jednakże, że to młody człowiek powinien być w środku uwagi tego dnia – przecież to jego Pierwsza Komunia Święta. Pamiętaj też, że opiekunowie mają dawać dobry przykład, więc nie stawiaj na obiadowym stole alkoholu.

pierwsza komunia święta
Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną sprawą, jaką musisz zrobić przed tym doniosłym wydarzeniem, jest kupno stroju dla młodego człowieka. Suknie komunijne napotkasz w sklepach w różnych fasonach i kolorach. Należy jednakże postawić na jakieś wyważone rozwiązanie – wiedz, że Jezus z Nazaretu pochwalał prosty styl życia. Nie są szczególnie konieczne jakieś fikuśne dodatki komunijne, wystarczy prosta, biała sukienka dla dziewczynki. Chłopakowi możesz kupić ładny garnitur, najlepiej w kolorze granatowym.

W zasadzie sprawa stroju zależy od parafii. Niektórzy mądrzy i rozumiejący przesłanie Biblii księża decydują, by w ich kościele dzieci szły do sakramentu świętego w podobnych, minimalistycznych ubrania. Alby są schludne i prezentują się naprawdę świetnie.

Wiedz, że Pierwsza Komunia jest ceremonią o charakterze religijnym. Nie należy z tej przyczyny darować berbeciowi cennych darów. Kluczowe jest tu doświadczenie duchowe. Jeżeli w prosty sposób zaplanujesz te ważne wydarzenie, ukażesz młodemu człowiekowi pozytywny przykład. W obecnych czasach pierwsze komunie zostały podbite przez szalejący konsumpcjonizm. Maluchy nie pojmują istoty tego święta, czekają jedynie na upominki. A rodziciele czynią z sakramentu okazję, by pokazać własną zamożność. garnitur garnitury ślubne wrocław