Każda kobieta chce mieć piękne oraz zdrowe włosy, które wzbudzają zachwyt u innych. Aby osiągnąć taki efekt warto stosować kosmetyki pasujące do naszych włosów. Oprócz szamponów należy korzystać z odżywek i nabłyszczaczy, które podtrzymają i poprawią wygląd włosów.

Dobrać kosmetyki do typu włosów

Odżywki powinny być dobrane do rodzaju włosów. Innych rodzajów użyjemy dla tych, które się przetłuszczają, innych dla suchych. Zbyt ciężki w strukturze kosmetyk obciąży włosy, a także sprawi, że będą sprawiały wrażenie oklapniętych, a brud szybciej się do nich przyczepi. Z kolei za lekka formuła może nie spełnić naszych wymagań. Na rynku dostępnych jest wiele typów odżywek. Warto wybrać odpowiadające naszemu typowi włosów, aby cieszyć się przepiękną fryzurą.

Nabłyszczacz do włosów – nie na każdy dzień należy go stosować

odżywki do włosów i wiele więcej
Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wartościami odżywczymi kosmetyki takie nadadzą włosom miękkość oraz blask. Nabłyszczacz do włosów jest wszakże kompozycją silikonową, a więc z dodatkiem, który jest szczególnie widoczny u pań z ciemnym owłosieniem, Nie wolno przesadzać z częstym stosowaniem, codzienna aplikacja tego upiększacza niewątpliwie odbije się na stanie włosów. Łupież kosmetyczny jest jednym z zagrożeń, które może nieoczekiwanie „wyskoczyć” u pań codziennie dbających w ten sposób o wygląd włosów.

Nabłyszczacze nie dla krętliwych włosów

Preferuje się używanie nabłyszczaczy do włosów prostych lub ułożonych na tak zwany kok. Nie jest to dyskryminacja pań z włosami kręconymi i falowanymi, jednakże w przypadku tych ostatnich bardziej korzystnym rozwiązaniem na uwydatnienie włosów, przykładowo na imprezę okolicznościową, jest stosowanie innych kosmetycznych zamienników. Z całą pewnością lepszym rozwiązaniem będzie odżywka do włosów lub balsam. Ich właściwości jednocześnie podkreślają krętliwość, a także dodadzą połysku, którym będziemy zachwycać towarzyszy imprezy. Zatem żaden z rodzajów kobiecych włosów nie będzie „pokrzywdzony” w perspektywie wyjścia na przykład do znajomych.

Kobieca dłoń w rodzinie? Zrobisz fryzurę bez wychodzenia z domu

Przygotowywanie fryzury na sylwestra, wesela lub inne tego typu wyjście? Mając do dyspozycji nabłyszczacz do włosów albo odżywkę i fryzjerski fach w rękach u siostry, możemy postarać się o świetną fryzurę we własnym domu. Warto wtedy użyć licznych dodatków, jak na przykład brokat.