Lato jest bardzo charakterystycznym czasem pod różnymi względami. Przede wszystkim czas letni to wysokie temperatury, dni niekiedy wręcz upalne. Lato kojarzy się też z wakacjami, czyli z czasem, kiedy można odpocząć. Czas ten bywa też wykorzystany do lepszego zadbania o zdrowie i urodę. Zaleca się, by w czasie letnim stosować mniejszą ilość kosmetyków kolorowych, a więc takich jak na przykład cienie do powiek czy ciężkie pudry.

Środki tego rodzaju tylko niepotrzebnie obciążają skórę i ograniczają dostęp tlenu, który w lecie jest b przy bardzo wysokiej temperaturze większa część środków kosmetycznych rozpuszcza się, pozostawiając nieprzyjemny dla oka efekt. Z tego powodu w okresie letnim zalecane jest stosowanie wyłącznie delikatnego makijażu lub kompletna z niego rezygnacja. Lato wymaga więc specjalnej pielęgnacji, a co z tym związane innych środków kosmetycznych (spróbuj: ) niż zazwyczaj.

Wyszczuplanie

Geny i styl życia
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

W okresie letnim poza kosmetykami, których używa się cały rok, takimi jak krem przeciwzmarszczkowy, duża liczba pań zaczyna myśleć też nad dodatkowymi kosmetykami. Okres letni to możliwość wybrania krótszych i cienkich ubrań, jak również stroju kąpielowego, na przykład na plażę. Z tego powodu wielu ludzi pracuje nad wymarzoną sylwetką przed latem. By to osiągnąć wprowadzane są diety i różnorodne plany ćwiczeń. Wiele pań sięga także po specjalne kosmetyki. Posiadają one działanie ujędrniające oraz nawilżające skórę. Coraz więcej ludzi wybiera również kosmetyki wyszczuplające. Są to rozmaite balsamy i peelingi, które mają za zadanie wspomóc kurację odchudzającą.

Pielęgnacja skóry

Dbanie o skórę latem polega głównie na uzupełnianiu wody. Podwyższone temperatury i pozostałe aspekty często bowiem mogą doprowadzić do utraty wody w skórze. Co do skóry na twarzy czasami wystarczający jest jedynie typowy krem pod oczy. Zalecane jest natomiast codzienne używanie balsamów do całej skóry – . Latem niezwykle istotną sprawą jest opalanie. Powinno się ochraniać skórę przed jego negatywnymi skutkami, a także właściwie ją pielęgnować po opalaniu. W tym celu w sprzedaży są różnorodne kosmetyki do opalania. Ich wybór jest bardzo szeroki, a typ kosmetyku zależeć będzie od rodzaju skóry i karnacji.