Jak to jest z tą modą, która co sezon przegląda naszą szafę sprawdza, lustruje, co w niej mamy, jakie zmiany zaszły i czy aby z pożytkiem dla nas, a może jednakna gorsze, i co zamierzamy, czy podążymy ku nowym trendom , czy też nie, lepiej będzie jak obierzemy swój własny kierunek, pójdziemy swoją drogą, nie będziemy wzorować się na jednosezonowej modzie, która pryśnie tak szybko jak się pojawiła, jak bańka mydlana i przyjdzie coś innego…

Modelka prezentująca najnowsze trendy
Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada wygląda tak, iż nie nie ma sensu polegać tylko na nowych trendach mody, bo można wyjść na tym dość słabo. Jeżeli kilka lat wcześniej jakiś twórca mody wieszczył, że spodnie materiałowe damskie to już przeszłość to dziś wiadomo jak nie miał racji. Ten krój ma się bardzo dobrze. Takie przedstawianie swoich wizji jest podobne do wieszczenia futurologów, którzy mówią, iż za pięćdziesiąt lat jakiś kraj przestanie istnieć, a za sto lat inny kraj będzie globalną potęgą. Takie myślenie, z jednej strony jest głupie, gdyż rzadko się sprawdza, z drugiej strony ten sam „jasnowidz” za
Modelka
Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

te pięćdziesiąt, sto lat nie będzie już żył, więc może dziś przedstawiać różnorakie wizje przyszłości (sportowe spodenki dla kobiet).

Tak samo to wygląda z kreatorami mody, którym się wydaje, że posiadają niesamowitą wiedzę i instynkt niespotykany u innych, oraz że to, co powiedzą bez wątpienia się spełni. Twierdzą, że spodnie sportowe damskie przestaną istnieć, a sztruksy damskie zmienią się w coś na kształt skafandra astronauty. Takie wizje wydaja się nierzeczywiste, ale przecież można marzyć. Tak samo, wielu z nich już parę lat wstecz przewidywało, że spodnie wizytowe damskie staną się za bardzo podobne do męskich, tak dalece, że aż ciężko będzie je rozróżnić. Jak widać, to, oraz wiele innych przewidywań nie weszło w życie. A więc, czy musimy zważać na specjalistów w zakresie mody? (eleganckie spodnie damskie).

Raczej nie, ponieważ każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, co jest dla niego dobre, w jakim ubiorze czuje się dobrze, co powinien ubrać na konkretną ceremonię, a co podczas innej okazji nie pasuje. Jednakże dobrze wiedzieć, że istnieją projektanci, którzy faktycznie będą w stanie udzielić nam cennej rady, potrzeba właściwie jednej rzeczy: wzajemnego zrozumienia. Powinniśmy zaakceptować wizję projektanta|, a on z kolei powinien respektować nasz indywidualny gust i nasze zapatrywania się na jego projekt. Dzięki tak wyglądającej współpracy można osiągnąć najlepsze rezultaty.