kurtki i płaszcze
Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz
W sezonie wiosna 2013 sklep top secret stawia na elegancję z pieprzem. Jeżeli poszukujemy klasycznych ubrań w nieco świeższym wydaniu, płaszcze top secret są świetną propozycją. Jak sama nazwa firmy wskazuje, sugerowane zestawienia są zdecydowanie do misji specjalnych. Płaszcz nie musi być pospolity, a tutejsi kreatorzy nie wykorzystują prostych rozwiązań tworząc parę podobnych wykrojów. Każdy model odwołuje się do innego trendu, więc dowolnie możemy dobrać okrycie do własnych upodobań i potrzeb.

W aktualnej kolekcji zobaczymy granat z połyskiem, biały płaszcz wyjęty rodem z „Dynastii”, w grzecznych odcieniach beżu – typowy prochowiec z intrygującym półokrągłym kołnierzem i gładki, zasuwany na zamek płaszcz z najbardziej pożądanym w tym sezonie geometrycznym nadrukiem.

Dla bardziej odważnych sklep top secret proponuje szkarłatny płaszcz, który dzięki wiązaniu w talii podkreśli sylwetkę, nie tracąc przy tym eleganckiego wydźwięku poprzez zastosowanie prostych linii. Gdy poszukujemy klasycznego szyku, z pewnością przyciągnie nasze spojrzenie szary płaszcz zdobiony srebrzystą nicią. Czarne detale nadają mu wyjątkowy charakter, co sprawi że świetnie nadaje się zarazem na spotkaniach formalnych, jak też w bardziej swobodnych zestawieniach.

W bardziej luźnym wydaniu płaszcze top secret znajdziemy także w ofercie młodszej siostry firmy, o nazwie troll. W jej kolekcjach już panuje brak ograniczeń. Tradycyjne płaszcze wojskowe, pagony połączone z kobiecymi wcięciami, dziewczęce nadruki, egzemplarze krótkie i długie w rozmaitych kolorach. Kluczem staje się jednak to, że mimo tego, że głównym klientem firmy są osoby dwudziestoparoletnie, nie obowiązuje pod żadnym względem ograniczenie wiekowe. Podstawą jest to, żeby w płaszczu komfortowo się czuć i jeżeli wolimy bardziej nietypowe modele, to właśnie tego powinno się trzymać.Dominujący trend w obecnym sezonie praktycznie wymaga odrobinki szaleństwa.

Płaszcz bez wątpienia buduje image, więc prawidłowo dobrany do sylwetki i odzwierciedlający nasz temperament, będzie podkreśleniem całego stroju w okolicznościach osobistych, jak też formalnych.