Ogólnie wiadomo, iż Mężczyźni często lubią rozwiązania jak najbardziej proste. Dzięki temu najczęściej są to również rozwiązania najbardziej wydajne.

Tyczy się to mnóstwa obszarów, w tym także męskiej mody.

Narciarze
Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
Niezłym owego dowodem jest budrysówka, czyli niedługi płaszcz stosowany w przeszłości przez marynarzy. Jest on zapinany na specjalne kołki wykonane z drzewa lub z tworzyw sztucznych. Ułatwiało to bowiem żeglarzom ubieranie budrysówki wręcz bez potrzeby rozbierania rękawiczek. Odmienną właściwością, którą cechuje się budrysówka jest doszywany albo dopinany na guziki kaptur czy duże, naszywane na wierzch kieszenie. Budrysówka wywodzi się z brytyjskiej żeglugi wojennej. W obecnych dniach powraca do mody oraz jest stosowana codziennie przez różnorodnych ludzi nie związanych nawet w żadnym szczeblu z działalnością na morzu. Jeżeli zatem życzysz sobie swym stylem odziewania się nawiązać do takiej znamienitej przeszłości, może akurat budrysówka jest odpowiednim dla Twojej osoby ubraniem?
Podobną wojskową historię posiadają także spodnie chinosy. Zostały one stworzone na wymagania amerykańskiego wojska bijącego się z Hiszpanami o Filipiny. Spodnie chinosy zawdzięczają swoją nazwę oczywiście Państwie Środka a konkretnie wywodzącym się z owego państwa robotnikom, jacy szyli dla amerykańskiej armii takie spodnie (zobacz więcej tu) chinosy. Są one niezwykle wygodne oraz dzięki temu, że są dosyć cienkie, są przystosowane do stosowania w wysokich temperaturach.

Spodnie chinosy są więc najlepsze na okres letni, lecz można ich używać o każdej porze roku. Spodnie (więcej tu) chinosy są niezwykle komfortowe oraz przyjemne w dotyku oraz idealne na co dzień, gdyż są to spodnie bawełniane.