Włosy są jednym z największych atrybutów kobiecości. Nieważne jaką mają barwę bądź długość – zawsze powinny być wystarczająco zadbane. Niestety, farbowanie, codzienne stylizowanie, prostowanie sprawiają, że przeważnie ich wygląd naprawdę pozostawia wiele do życzenia. Jak w takim razie pielęgnować włosy, żeby osiągnąć stosowne wyniki? W jaki sposób wybierać stosowne kosmetyki?

profesjonalne szampony do włosów
Najważniejszym krokiem musi być zakup odpowiedniego szamponu. Alternatywą są profesjonalne szampony do włosów, jakie można znaleźć w hurtowniach fryzjerskich, salonach lub w internecie. Sprawdzą się też delikatne szampony, przykładowo te produkowane dla dzieci. Ważne by były pozbawione silnych detergentów: SLS lub SLES.

Takie oczyszczające szampony powinny być aplikowane raz na jakiś czas, by usunąć zgromadzone zanieczyszczenia. Przy normalnym myciu delikatniejszy szampon będzie zdecydowanie rozsądniejszym wyborem. W dodatku, włosy powinny zostać pozostawione do samodzielnego wyschnięcia. Nie można wycierać ich ręcznikiem, ponieważ kiedy są mokre szybciej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Opcjonalnie, można używać suszarki, ale najlepiej z chłodnym nawiewem i nie suszyć kosmyków do końca. Oczywiście, poza szamponem, należy dobrać również odpowiednie produkty pielęgnacyjne – na półkach drogerii królują pod tym względem przykładowo kosmetyki Schwarzkopf (więcej na ten temat). Bardzo ważne, by wyposażyć się w maskę silnie oddziałującą, którą będzie się nakładało przed myciem oraz odżywkę nakładaną już po myciu włosów. Gdy jest się posiadaczką kosmyków przetłuszczających się, można zrezygnować z odżywki na rzecz bogatszej pielęgnacji przed myciem lub stosować ją jedynie od ucha w dół omijając skórę głowy. Na maskę trzeba założyć na dodatek czepek oraz ogrzany ręcznik. W wyższych temperaturach łuski włosa się rozchylają więc składniki odżywcze łatwiej wnikają do jego wnętrza.

Znaczące znaczenie ma również stosowna stylizacja. Zróżnicowaną gamę kosmetyków można odszukać w serii Schwarzkopf osis . Kosmetyki powinny zostać dobrane w zależności od tego, jakie ma się kłopoty z włosami. Dla włosów kręconych na przykład warto nabyć preparat poprawiający skręt. Włosy cienkie warto wzmocnić szamponami zwiększającymi objętość. Możliwości na dzisiejszym rynku jest więc rzeczywiście wiele.