Depilacja laserowa to jeden z najbardziej popularnych z zabiegów medycyny. Wielokrotnie wykorzystywana podobnie przez panie, jak i panów. Zawsze poprzedzona jest konsultacją z doktorem i przeprowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego specjalistę. Laserowa depilacja Wrocław to efektywna i bardzo bezpieczna strategia na pozbycie się zbędnych włosów znajdujących się na skórze.

Depilacja laserowa twarzy
Autor: Elite
Źródło: Elite
Depilacja laserowa jest bezpieczną i wiecznotrwałą, a równocześnie szybką i bezbolesną (pod warunkiem zastosuje się znieczulenie) metodą odróżnianą wśród standardowych sposobów rugowania owłosienia. Inne sposoby depilacji niosą za sobą ryzyko wrastania włosów, pojawienia się odpowiedzi alergicznych, przebarwień, a niekiedy powstania blizn po zabiegowych. Depilacja (http://www.waxclinic.pl/blog/11-depilacja_moze_byc_meska) laserowa nie pozostawia tego typu dolegliwości – jest metodą bezinwazyjną. Polega na tym, iż kosmetolog przykłada głowicę lasera do uprzednio przygotowanej skóry. Transmitowana przez laser wiązka ostrego światła jest absorbowana przez melaninę, inaczejbarwnik zawarty w cebulkach włosów.

Bodziec laserowy jest zamieniany w energię termiczną, co wywołuje zniszczenie struktur odpowiadających za przyrost włosków, za pomocą czego nie odrastają. Czas trwania usługi jest uzależniony od tego, jak wielką powierzchnię skóry depilujemy i jest w stanie wynosić od pół godziny aż do nawet dwóch godzin. W związku z tym wybierając gabinet pożądane byłoby zwrócić uwagę na to, jakiego aparatu się w nim wykorzystuje. Każdy gabinet medycyny estetycznej Wrocław ma w swojej ofercie tego typu zabieg, oto dowód. Stałe usuwanie owłosienia jest mimo to dość drogie. Koszt jednego zabiegu zależy od tego którą partię skóry planujemy naświetlić i waha się od 140 zł do 10000 zł.

Poważanygabinet medycyny estetycznej Wrocław zawiera instrukcję do której wypada się dostosować tuż przed zabiegiem, by wszystko przebiegło spokojnie. Przynajmniej miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania, również w solarium. Przez cztery tygodnie przed dokonaniem depilacji laserowej nie należy używać depilatorów elektrycznych, wosku i innego rodzaju metod, które rwą włoski razem z cebulkami. Wypada też odstawić niektóre kosmetyki, zioła fotouczulające i preparaty zawierające beta-karoten. Z kolei przez tydzień przed nie wolno również aplikować peelingów.