Salon kosmetyczny w Warszawie poleca dwa zabiegi w atrakcyjnych cenach – laserowe odmładzanie twarzy i mikrodermabrazję. Laserowe odmładzanie twarzy cieszy się sporym zainteresowaniem pacjentów klinik medycyny estetycznej. Polega ono na częściowym uszkodzeniu i równoczesnej stymulacji naskórka do intensywnej produkcji kolagenu. Zaawansowane lasery wykorzystywane do zabiegów bazują na technologii tworzenia frakcji na skórze.

Za sprawą technologii frakcyjnej laser wspaniale radzi sobie ze zmarszczkami, bliznami czy rozstępami. Wszystkie te objawy można zniwelować, uzyskując doskonały efekt, przy szybkim czasie gojenia. Procedura nie jest bolesna i nie wymaga długiej rekonwalescencji – pacjent potrzebuje maksymalnie kilku dni, by zanikł obrzęk i
Laserowe odmładzanie przebiega w następujący sposób – w zależności od wskazań – lekarz, przeprowadzający zabieg dobiera stosowny zakres długości fal lasera.

Odmładzanie
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

Zabieg przeprowadza się po nałożeniu maści znieczulającej. Podczas zabiegu odczuwa się subtelne pieczenie, które jest zazwyczaj dobrze tolerowane przez pacjentów. Efekty widoczne są już po pierwszej serii zabiegu, jednak czasem dla uzyskania pożądanego rezultatu wymagane jest wykonanie kilku serii zabiegów. Efekty uboczne pojawiają się bardzo rzadko. Często obserwuje się nieznaczny efekt pieczenia w czasie zabiegu, który utrzymuje się do dwóch godzin po terapii Fizjo Gabinet. Może również wystąpić niewielki obrzęk miejsca poddanego terapii. Jest to klasyczna reakcja organizmu na stymulacje termiczną. Więcej na

Zaczerwienienie skóry trwa przez pierwsze 3-5 dni, a niekiedy może występować w delikatnej formie do 4 tygodni. W okresie gojenia powstają drobne strupki, które przy prawidłowej pielęgnacji nie pozostawiają żadnego śladu. Po wykonaniu terapii na skórę nakładamy maść nawilżającą z substancją p/bakteryjną. Bardzo ważne jest unikanie opalania miejsc poddanych terapii przez minimum pół roku oraz stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Czas gojenia oraz nasilenie objawów po terapii (więcej dowiesz się na tej stronie) zależy od użytej energii lasera oraz wrażliwości skóry. Po terapii każdy pacjent otrzymuje stosowną instrukcję pielęgnacji domowej skóry poddanej zabiegom.

Dla pacjentów, chcących oczyścić swoją skórę, poleca się zabieg mikrodermabrazji. Oczyszczanie skóry jest bardzo istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym i pełni wiele funkcji. W czasie codziennej pielęgnacji stosuje się łagodne metody oczyszczania, lecz przed wieloetapowymi intensywnymi procedurami kosmetycznymi skóra wymaga bardziej efektywnych i głębszych zabiegów. Jednym z nich jest mikrodermabrazja, która działa na zasadzie peelingu mechanicznego. Nie tylko skutecznie oczyszcza skórę, ale również pobudza procesy regeneracyjne.