Coraz nagminniej, aby zatroszczyć się o krasę, idziemy nie do kosmetyczki, lecz do medyka. Zabiegi, jakie wykonuje specjalista medycyny estetycznej, są zazwyczaj bardziej efektywne i dają rezultaty dostrzegalne od razu. Jakie więc zabiegi możemy wykonać w salonie kosmetycznym? Wolisz gabinet kosmetyczny czy może klinikę medycyny estetycznej? W naszym kraju nie ma prawnych regulacji mówiących o tym, które zabiegi, przy pomocy których narzędzi, może realizować kosmetyczka, a jakie lekarz. Z tej przyczyny to klient powinien wykazać się zdrowym rozsądkiem i nie inspirować się jedynie opłatą.

zabieg medycyny estetycznej
Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wyselekcjonować lekarza medycyny estetycznej, a kiedy kosmetyczkę? Do kosmetyczki idziemy na wszystkie zabiegi upiększające, usuwanie owłosienia z twarzy, relaksujące, jak na przykład maseczki, pilingi, kąpiele (skuteczne usuwanie owłosienia). Kosmetyczka (dobrym wyposażeniem do salonów piękności) powinna zajmować się przede wszystkim prewencją jak też „dopieszczaniem” skóry i zmysłów. W salonie kosmetycznym można również poddać się lekkiemu złuszczaniu, przykładowo przy pomocy niezbyt silnych kwasów, mikrodermabrazji bądź kawitacji.

W grę wchodzi też depilacja laserowa bikini Warszawa jest miastem w którym jest mnóstwo takich salonów . Ale nie tylko. Zabiegi łączące się z przerywaniem ciągłości skóry, jakich wykonywanie przez kosmetyczki nie jest zabronione, to na przykład makijaż permanentny. Kosmetyczka sklep kosmetyczny może też przeprowadzać niektóre zabiegi z zastosowaniem lasera, np. depilację. Głębsze zabiegi, na poziomie tkanki podskórnej, zarezerwowane są dla lekarzy. To w gabinecie medycyny estetycznej możemy poddać się silniejszym zabiegom laserowym, usuwaniu brodawek lub pękniętych naczyń, głębokim pilingom kwasowym.

Tylko medyk powinien dokonywać wszystkich zastrzyków, np. botoksu bądź wypełniaczy. Koniecznie zapytaj lekarza o specjalizację. Medyk wykonujący zabiegi korygujące urodę musi być specjalistą z zakresu dermatologii, chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej jak też odbyć należyte szkolenia. W takowym gabinecie możemy zapytać także o modelowanie ciała Warszawa jest miastem, w którym na pewno znajdziemy dobry gabinet medycyny estetycznej (tutaj zabdamy o perfekcyjna sylwetkę).