Każda kobieta marzy o lśniących włosach, które są oznaką zdrowia.Do codziennej pielęgnacji wystarczą szampon i odżywka.

Zwłaszcza gdy nie nie stosujesz farby do włosów,nie musisz martwić się o ich kondycję. Znacznie więcej czasu na pielęgnację powinny poświęcić panie, które systematycznie używają farby do włosów.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię zajmuje? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (https://perfumeriaprestige.pl/product-brands/paco-rabanne/) – poznasz tu nieziemsko absorbujące informacje.

Przyczyną gorszej kondycji włosów jest duża ilość chemii w farbie, która uszkadza ich strukturę. W takim wypadku warto oprócz klasycznej odżywki, zastosować dodatkowe środki pielęgnacji, na przykład maski z proteinami jedwabiu lub oleje do włosów, np. rycynowy lub z pestek winogron.

Najrozsądniej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie mają w składzie chociażby silikonów. Na przykład silikony to substancje, które z jednej strony ładnie nabłyszczają włosy, ale z drugiej bardzo je obciążają, co sprawia, że szybciej się przetłuszczają. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, ekologiczne szampony i odżywki, zawierają więcej składników pielęgnacyjnych, pochodzących głównie z roślin.

Tak na prawdę trzeba dbać głównie o skórę głowy i dobierać szampon odpowiedni dla nas.

Modne fryzury i upięcia
Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy mają skłonność do przetłuszczania się, to znaczy, że mamy skórę łojotokową i powinniśmy ją właściwie oczyszczać. Warto mieć to na uwadze, gdyż możemy mieć również większą skłonność do łupieżu. Należy także uważnie wybierać szampon w przypadku alergicznej skóry. Wówczas zaopatrujmy się w szampony o jak składzie. Świetnie sprawdzą się także preparaty dla dzieci lub produkty z apteki (szczegóły).

Oprócz stosowania kosmetyków do włosów należy pamiętać o kilku elementarnych zasadach codziennej pielęgnacji. W pierwszej kolejności unikać stosowania urządzeń, takich jak prostownica Jeśli już koniecznie musimy ich użyć, warto wspomóc się preparatem chroniącym włos przed szkodliwym ciepłem. Porady na ten temat na Trzeba też dokładnie wypłukać włosy po umyciu, najlepiej letnią wodą. Mokrych włosów nie powinno się szczotkować, ani mocno wycierać ręcznikiem, gdyż w tak właśnie niszczymy ich budowę i pozbawiamy blasku. Po zakończeniu suszenia pamiętajmy, aby przełączyć suszarkę na chłodny nawiew. W ten sposób domykamy łuski włosowe, wygładzając fryzurę.