Masz wiele wolnego czasu i nie masz pomysłu, co z nim zrobić? Jesteś na długim zwolnieniu lekarskim bądź urlopie rodzicielskim? A może właśnie szukasz pracy? Nie wiesz, czym wypełnić sobie kolejne dni lub czym ciekawym się zająć? Pomysłów jest mnóstwo! Z pewnością warto wyszukać dla siebie nowe hobby i zacząć się rozwijać tak, by wykorzystać swój potencjał. Może warto, żeby to było coś kreatywnego, twórczego? Rękodzieło, haftowanie, robienie na drutach – to jedna z możliwości.

biżuteria srebrna
Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele kobiet interesuje się robieniem biżuterii. Mają potem gotowe prezenty na rozmaite okazje – dla koleżanek, mam, teściowych, cioć czy innych kuzynek. Niekiedy nawet udaje im się nieco zarobić, udostępniając wykonane samodzielnie produkty online. Zakładają blogi lub korzystają z serwisów aukcyjnych. Co istotne, tym może się zajmować w zasadzie każdy! Nie są wymagane wyjątkowe zdolności. Wystarczy tylko kupić zestaw startowy, w którym będą między innymi półfabrykaty srebrne do wyrobu biżuterii – i do dzieła – czytaj pełen raport o hurtowni biżuterii srebrnej! Początkowo możemy korzystać z gotowych pomysłów i instrukcji, które wyszukamy w sieci, ale z czasem, gdy już nabierzemy wprawy, z pewnością przyjdzie nam ochota, by zacząć realizować swoje własne pomysły. Będziemy eksperymentować, szaleć, tworzyć nietuzinkowe kolczyki, czy też bransoletki. Ogromną zaletą takiego hobby jest fakt, że tym sposobem z pewnością nie będziemy zwyczajnie się prezentować. Żadna z koleżanek nie będzie miała identycznej biżuterii jak my (chyba że ją dla niej zrobimy).

korale
Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

Co możemy wykorzystać w trakcie tworzenia? Rzecz jasna mnóstwo różnych artykułów! Koraliki Miyuki, sznureczki, druciki, a nawet modelinę. Tak naprawdę ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia (którą notabene możemy w ten sposób rozwinąć). Zresztą, kiedy odwiedzimy rozmaite sklepy z koralikami, to same zauważymy, jak wiele jest tam przeróżnych akcesoriów – zobacz tu o hurtowni biżuterii Oleńka. Do wyboru do koloru! Aż trudno się powstrzymać, by nie spróbować z nimi poeksperymentować, nie pobawić się, łącząc je w nietuzinkowy sposób. Efekty z pewnością będą zachwycające i już nigdy nie będziesz nosić biżuterii innej niż ta, którą sama wykonałaś!