W Polsce funkcjonuje coraz więcej klinik medycyny estetycznej, które proponują mnóstwo rozmaitych zabiegów, pozwalających uporać się z kompleksami dotyczącymi wyglądu, lecz także polepszyć komfort życia. Aktualnie najpopularniejsze z nich dotyczą usuwania zmian na skórze ciała, a także korekt w obrąbie wyglądu twarzy.

Zdrowa skóra
Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Teraźniejsza medycyna estetyczna zezwala na usuwanie blizn po wypadkach, nieładnych tatuaży oraz nieestetycznie wyglądających blizn. Dostępnych jest także wiele zabiegów, które pomagają w zwalczaniu śladów po ciąży czy stracie dużej ilości kilogramów. Kiedy chodzi o rozstępy usuwanie ich możliwe jest kilkoma technikami- . Możemy próbować zwalczać je sposobami domowymi, na przykład za pomocą balsamów, lecz jeśli mamy problem taki jak rozstępy usuwanie defektów skórnych najlepiej zostawić w rękach specjalistów. W dzisiejszych czasach placówki medycyny estetycznej oferują w tym zakresie między innymi: peeling chemiczny kwasem glikolowym, mezoterapię, mikrodermabrazję oraz zabieg laserowy. Najlepsze efekty najczęściej otrzymuje się w przypadku właśnie ostatniego z wymienionych sposób usuwania rozstępów, czyli terapii laserowej, która stymuluje skórę do intensywnej regeneracji. A wszystko za sprawą specjalnie przeznaczonego do tego lasera, który poprzez mikroskopijne igiełki podgrzewa tkanki. By osiągnąć najlepsze wyniki takiej metody, należy zaplanować serię zabiegów w dokładnych odstępach czasu, wskazanych przez lekarza.

Kolejnym niezwykle cieszącym się dużą popularnością zabiegiem, który możliwy jest dzięki nowoczesnej medycynie etyczniej to korekcja nosa. To już zdecydowanie bardziej inwazyjny zabieg, jednak decyduje się na niego sporo osób, jakie chcą zmienić kształt nosa – poprawić symetrię, długość, szerokość, wyeliminować garbek, zmniejszyć lub podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może więc dotyczyć całego nos, czyli zarówno części chrzęstnej jak również kostnej lub też jedynie części chrzęstnej- zobacz tu. Zabieg korekcji kształtu nosa przebiega w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym, uzależnione jest to od wyników konsultacji i wyników badań. Cięcia tworzy się w wewnętrznej części nosa i zaszywa nićmi rozpuszczalnymi, nie ma zatem jakichkolwiek widocznym blizn na skórze.