Gdy osiągamy określony wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodziej. Dużo zależy także od naszych genów. Faktem jest, że po niektórych bardziej widać upływ czasu, inni natomiast trzymają się znakomicie. Oczywiście trzeba dbać o siebie, żeby zachować dobry wygląd, jednak na proces starzenia się nie mamy wpływu. Obecnie jednakże nasza kultura narzuca nam styl życia, zgodnie z którym powinnyśmy jak najdłużej wyglądać młodzieńczo. Tak wszechobecny trend pozwolił na lawinowy rozwój branży kosmetycznej.

medycyna estetyczna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Coraz częściej po młodość w pigułce udajemy się już nie do apteki, ale chirurga plastycznego. Nowoczesne zabiegi są z reguły bardziej efektywne, lecz ich ceny są dosyć spore i nie każdego stać na taki wydatek. Generalnie Skuteczna medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, gdy chcemy szybko odmłodzić i odbudować swoją skórę.

Oprócz tego w gabinetach dermatologicznych możemy wykupić zabiegi, które dość dogłębnie mogą udoskonalić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który skutecznie zmniejsza tkankę tłuszczową. Jest to popularna metoda, która nie wymaga operacji z użyciem skalpela. W większości przypadków wystarczą 2 -3 zabiegi, by usunąć niewielką ilość tkanki tłuszczowej, np. z policzków. W przypadku, gdy chcemy usunąć tłuszcz z większych partii ciała, musimy liczyć się z większymi kosztami, ponieważ ilość niezbędnych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż klasyczny zabieg – więcej informacji – lipolizy jest mało inwazyjny, to nadkażenie występują niektóre skutki uboczne na przykład zaczerwienia i opuchlizny, które ustępują z upływem czasu.

medycyna estetyczna
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Następny zabieg, dzięki któremu możemy w prosty sposób odjąć sobie 15 lat to rekomendowany botox. Obecnie chyba już wszyscy mają świadomość, na czym polega zabieg ostrzykiwania botoksem, zwłaszcza po tym, jak zabieg stał się popularny wśród ludzi show biznesu. W prasie plotkarskiej często komentuje się na zdjęciach znanych osób efekt odmładzania. Za pomocą tego zabiegu redukuje się zmarszczki nawet do 70%.

Trzeba jednak pamiętać, że widoczne rezultaty są nietrwałe i po okresie czasu należy wznowić kurację. Oczywiście jak w przypadku wielu tego typu estetycznych zbiegów, również i tu musimy się liczyć z faktem, że pacjenci mogą oduczuwać pewien dyskomfort. Ceny botoksu kształtują się przeważnie w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od lokalizacji zmarszczek oraz oczywiście oferty gabinetu.