Obecnie mężczyźni nie wstydzą się już troszczenia się o swój wizerunek. Jest to całkiem normalnie i coraz więcej mężczyzn regularnie chodzi do kosmetyczek czy korzysta z dobrodziejstw salonów medycyny estetycznej. Bardzo duże znaczenie w męskim wyglądzie ma naturalnie zarost. Dobrze jest o niego zadbać tak, by prezentował się schludnie i estetycznie. Dziś naprawdę modne są różnego rodzaju brody i wąsy. Po latach popularności gładko ogolonej twarzy rządzą mężczyźni posiadający zarost. Jak w takim razie o niego dbać?

Mężczyzna z brodą
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, trzeba obiektywnie określić, czy zarost w przypadku danej osoby jest faktycznie stosownym rozwiązaniem. Nie każdemu będzie on pasował.

Nie zapominaj o tym, że masz możliwość przeglądnąć następne interesujące wpisy – wystarczy tylko na stronie (http://optegra.com.pl/Kontakt/Kontakt) kliknąć w umieszczony tam link.

Jeżeli jednak oceni się, że broda bądź wąsy są wizerunkowym strzałem w dziesiątkę, w pierwszej kolejności należy o nie stosownie zadbać, aby nie prezentowały się niechlujnie. Najistotniejszym krokiem jest nadanie im pożądanego kształtu. Dziś zawód golibrody już nie jest tak powszechny jak w przeszłości, jednak na rynku nadal można znaleźć osoby, które zajmują się świadczeniem podobnych usług, zazwyczaj w dużych miastach. Profesja ta powraca do łask i na rynku powstają nawet specjalne salony, w których panowie mogą zatroszczyć się o swoją brodę bądź wąsy.

Krem do golenia
Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna, można to też robić samodzielnie, jednakże trzeba trzeba mieć stosowne akcesoria, jak na przykład miseczka do golenia (oferta), w której będzie się moczyło i oczyszczało specjalny pędzelek do rozprowadzania mydła na twarzy oraz brzytwę. Osoby, które zdecydują się na używanie brzytwy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak znacząca jest jej ostrość. Do ostrzenia tego narzędzia w większości przypadków zalecany jest specjalny kamień szlifierski coticule (szczegóły oferty). Po nadaniu zarostowi konkretnej formy trzeba zatroszczyć się też o jego stan. Współcześnie bardzo dużą popularnością odznaczają się między innymi kosmetyki do wąsów, które pielęgnują włosy, powodując że są będą bardziej błyszczące oraz elastyczne.

Podsumowując, obecnie najbardziej modnym trendem jest posiadanie atrakcyjnej brody lub wąsów. Dbanie o zarost jest łatwiejsze, gdy mężczyzna posiada konieczne akcesoria, dzięki którym golenie stanie się prawdziwą sztuką. Ewentualnie, można zdecydować się także na skorzystanie z usług profesjonalistów.