Gdy osiągamy określony wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Wiele zależy również od naszych genów. Nie da się ukryć, że po jednych bardziej widać upływ czasu, inni natomiast trzymają się znakomicie.

Oczywiście powinniśmy dbać o siebie, żeby zachować młodość, jednak na pewne zmiany nie mamy wpływu. Aktualnie jednakże współczesna kultura narzuca nam model życia, zgodnie z którym powinnyśmy jak najdłużej wyglądać młodo i kwitnąco. Tak wszechobecny trend pozwolił na lawinowy rozwój medycyny estetycznej.
medycyna estetyczna
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Często po młodość w pigułce udajemy się już nie do apteki, ale chirurga plastycznego. Nowoczesne zabiegi są zazwyczaj bardziej skuteczne, lecz ich koszty są raczej spore i nie każdego stać na taki wydatek. Zasadniczo medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, gdy pragniemy niezawodnie odmłodzić i odbudować swoją skórę.

Oprócz tego w gabinetach dermatologicznych możemy wykupić zabiegi, które dość dogłębnie mogą udoskonalić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który skutecznie zmniejsza tkankę tłuszczową. Jest to nowoczesna metoda, która nie wymaga operacji z użyciem skalpela. Przeważnie wystarczą 2 -3 zabiegi, by usunąć niewielką ilość tkanki tłuszczowej, np. z policzków. W sytuacji, gdy mamy zamiar pozbyć się tłuszczu z większych partii ciała, musimy liczyć się z większymi wydatkami, gdyż ilość niezbędnych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż typowy zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to jednak występują niewielkie skutki uboczne na przykład zaczerwienia i obrzęku, które ustępują z czasem. Szczegóły na

medycyna estetyczna
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kolejny zabieg, dzięki któremu możemy w prosty sposób odjąć sobie 20 lat to botox. Na dzień dzisiejszy chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega procedura wstrzykiwania botoksu (szczegóły), szczególnie po tym, jak zabieg stał się modny wśród celebrytów. W prasie brukowej często komentuje się na zdjęciach znanych aktorów i aktorek efekt odmładzania. Za pomocą tego botoksu redukuje się zmarszczki nawet do 80%.

Czy wiesz, gdzie także możesz przeczytać analogiczne materiały? Jeśli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść zaprezentowanego w tamtym miejscu artykułu.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że zauważalne rezultaty są nietrwałe i po jakimś czasie należy wznowić kurację. Naturalnie jak w przypadku wszystkich tego typu podskórnych zbiegów, również i tu musimy się liczyć z tym, że pacjenci mogą czuć pewien ból. Ceny botoksu wahają się przeważnie w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od miejsca zmarszczek oraz oczywiście klasy specjalisty.