Dziś, kiedy tak dużą rangę przywiązuje się do wizerunku, często powstają nowe metody poprawy wyglądu. Jedną z popularnych ostatnio metod polepszania wyglądu skóry jest mezoterapia. Procedura ta fantastycznie wstrzymuje starzenie się i formowanie zmarszczek.

Szeregiem zabiegów jest możliwość wyrównać kurze łapki i poprawić formę cery. Proces ów nawilża ją, zagęszcza, napina i przedłuża efekty różnych zabiegów estetycznych. Wspomaga zwalczyć cellulit, zmniejszyć rozstępy, a nawet napiąć skórę na brzuchu i ramionach. To też genialna broń w walce z wypadaniem włosów. Niekiedy skutecznie hamują łysienie.

kobieta, zmarszczki
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Substancje do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu obejmują w swoim składzie przede wszystkim kwas hialuronowy – (http://prestiz.eu/zabiegi/twarz/zmarszczki/kwas-hialuronowy/) i różne podmiotowo dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje aktywne pochodzące z alg, lub zielonej herbaty. Kwas hialuronowy który jest fundamentalnym składnikiem koktajli jest także związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas – wejdź – hialuronowy to jeden z elementów, które pełnią funkcję cementu wypełniającego powierzchnie miedzy komórkami.

Ponadto dostarczane do skóry za pomocą mezoterapii witaminy przekazują całą założoną aktywność. Dzięki otwartej drodze aplikowania witaminy nie utleniają się i są w wielkości wystarczającej do uczynienia zakładanych procedur takich jak wzrost wytwarzania kolagenu. Usieciowany kwas hialuronowy używany jest przez fachowców medycyny estetycznej do wypełnień i kształtowania twarzy. Nieusieciowany, z krótszymi ciągami cząsteczek, do rewitalizacji cery.

kobieca twarz
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Koktajle do mezoterapii opierają się na wielowarstwowych liposomach, jakie w rzeczywistości wnikliwiej i efektywniej są w stanie transportować substancje odżywcze w głębsze warstwy skóry. W zależności od pragnień i kłopotu jest możliwość wyłonić gotowy koktajl kosmetyczny poświęcany do rozstrzygnięcia konkretnego kłopotu natury estetycznej- dodatkowe informacje.

Jest to specjalistyczna mieszanina aktywnych pierwiastków, która działa ekspresowo i skutecznie, oferując fenomenalne efekty po każdym zabiegu.Ze względu na możności i rezultaty końcowe mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów wykorzystywanych w medycynie estetycznej.