Jakiś czas temu w naszym kraju zaczęły powstawać blogi szafiarskie. To na nich każdy może podglądać modę eklektyczną, nie mieszczącą się w schematach, ale też grzeczne stylizacje rodem z sieciówek. Teraz dużo blogerek to już profesjonalistki.

Karta kredytowa na zakupy
Źródło: http://pixabay.com/

Kilka lat temu blog odzieżowy był jedynie pretekstem do nawiązania znajomość i dzielenia się pasją do mody. Blogerki pokazywały, co upolowały na wyprzedażach lub w najlepszych secondhandach. Niektóre z nich sukienki znanej firmy kupowały dosłownie za 5zł. Umawiały się spotkania, wymieniały się ubraniami, a od czasu do czasu znane firmy odzieżowa podawała miły prezent. Trend przyjął się tak mocno, że otworzyło się mnóstwo blogów, a najlepsze zamieniły się w profesjonalne strony internetowe pozwalające na spore zarobki.

Ekskluzywna moda

W związku z tą ewolucją znane blogerki rzadziej zakładają kurtki złowione na obniżkach, teraz dla nich tworzą światowej sławy projektanci. Mnóstwo dziewczyn propaguje odzież rodzimych projektantów, wkraczających na rynek – szkolenia dress code. Blogerki kupują więc coraz droższe ubrania, nie pamiętając już, jak dużą wartość miało kiedyś 5 zł podczas wyprzedaży w szmateksie. Zazwyczaj oblegane i naturalnie oczekiwane są kolekcje projektantów dla modnych sieci odzieżowych.

Kobieta na zakupach
Źródło: http://pixabay.com/

Sukienki czy buty znanych marek nie są robione dla mas, a w modzie najczęściej chodzi o to, by różnić się od pozostałych. To zdecydowanie dobra wiadomość, że mamy blogerki, które są w stanie ubierać się ekskluzywnie.

Blogerka to zawód?

Dziewczyny, odnoszące sukces w Internecie, dzięki swoim pomysłom i udanym sesjom zdjęciowym, podróżują po świecie promując znane marki. Jeżdżą też na najciekawsze imprezy w towarzystwie gwiazd, uświetniają każdy Fashion Week. Nie sądziły, że z blogerek pokazujących przypadkowe „outfity” będą poważanymi stylistkami, modelkami – zakupy ze stylistką poznań, a nawet projektantkami mody. Gdy któraś z nich założy sweter LadyM, wiadomo, że tysiące fanek pobiegnie do sklepu po taki sam.