Jakiś czas temu w naszym kraju zaczęły powstawać blogi modowe. To na nich każdy może podejrzeć modę zupełnie inną, która nie mieści się w schematach, ale też grzeczne stylizacje rodem z sieciowych sklepów. Dzisiaj sporo blogerek profesjonalnie zajmuje się modą.

Kiedyś blog modowy był tylko pretekstem do nawiązania kontaktu ze światem i podzielenia się pasją do mody. Dziewczyny pokazywały, co upolowały w czasie wyprzedaży lub w najlepszych lumpeksach. Zdarzało się, że sukienki H&M lub innej popularnej marki kupowały faktycznie za 2 zł. Organizowały spotkania, zamieniały się odzieżą, a od czasu do czasu jakaś znana firma obuwnicza wysyłała jakiś prezent. Trend przyjął się do tego stopnia, że zaktywizowało się wiele blogów, a najpopularniejsze zmieniły się w profesjonalne strony WWW przynoszące korzyści.

Projektanci na blogachW ramach tej ewolucji popularne blogerki rzadziej noszą kurtki H&M złowione na promocjach, teraz interesujący są już najlepsi projektanci. Bardzo dużo dziewczyn propaguje ubrania naszych marek i projektantów, którzy dopiero wkraczają na rynek. Blogerki dostają więc coraz droższe buty, zapominając, jak dużą wartość miało kilka tal temu 5 zł w czasie wyprzedaży w ciuchlandzie. Zazwyczaj atakowane i naturalnie oczekiwane są pomysły projektantów dla popularnych sieci z ubraniami, tak jak przykładowo Versace dla H&M kolekcja 2013. Ubrania znanych marek nie są produkowane masowo, a w modzie najczęściej ważne jest to, żeby różnić się od pozostałych. To zdecydowanie miła wiadomość, że w Polsce są już blogerki, które mogą luksusowo się ubierać.

Blogerka to zawód?Dziewczyny, które osiągnęły sukces w świecie internetowej mody, dzięki ciekawym stylizacjom i dobrym zdjęciom, podróżują po świecie jako twarze marki. Chodzą na najciekawsze imprezy w towarzystwie gwiazd, uświetniają każdy Fashion Week. Nie sądziły, że z blogerek demonstrujących ciekawe zestawy ubrań staną się popularnymi stylistkami, modelkami, czy też projektantkami. Jeśli jakaś z nich założy sweter H&M, można podejrzewać, że tysiące fanek pobiegnie do sklepu po taki sam.

Źródło: domodi