Styl militarystyczny jest stylem prostym, łatwym do wyeksponowania. Co roku powraca on do świata mody aczkolwiek w coraz to ciekawszych odsłonach. Charakteryzuje się on ziemistymi odcieniami takimi jak na przykład zieleń w całej gamie, beże, brązy, szarość czy czerń, a również śmiałymi dodatkami z ćwiekami.

Ciuchy wojskowe takie jak spódniczki czy też spodnie militarne wojskowe cechują się prostolinijnością i surowością. Także motywy wojskowe występują na torebkach, kurtkach i innych dodatkach takich jak wojskowe guziki, skórzane paseczki, szelki zakładane do spodni czy spódnic. Cieszą się one coraz większą popularnością i są kojarzone z bojowością, indywidualnością czy też charyzmą.

Morowe Panny
Autor: Dariusz Malejonek,
Źródło: Dariusz Malejonek,

Gdy chodzi o polskie spodnie wojskowe to są one w zasadzie jak nie w szczególności wykorzystywane w wojsku polskim. Wykonywane są one z wyjątkowo grubego i odpornego na rozdarcia i przecierania materiału. najczęściej posiadają one pięć kieszeni, dwie boczne, dwie na udach zapinane na guzik oraz na prawym udzie jest podłużna kieszonka na nóż. Spodnie te właściwie służą wyłącznie żołnierzom, ale w Polsce jest mnóstwo rodzaju spodni typu wojskowego, które każdy z nas może nosić. Należą do nich spodnie cargo.

Zazwyczaj są to tak zwane spodnie bojówki. W całości są uszyte z bawełny, są lekkie i luźne, w związku, z czym nie utrudniają ruchów. Zawierają mnóstwo kieszeni i są wykonane na wzór spodni amerykańskich sił lądowych. Mogą je ubierać również panowie jak i dziewczynki. Dzięki dobremu a zarazem miękkiemu materiałowi sprawdzają się w różnych warunkach zarazem tych surowych jak i zwykłych.

Kolejne popularne spodnie (sprawdź spodnie dla puszystych mężczyzn na www.2xldo8xl.pl) wojskowe to spodnie bdu. Wykonane są również w całości z bawełny i są niezmiernie dokładnie uszyte. Ich standardowy rodzaj zawiera sześć kieszeni, które są niezwykle pojemne. Rozporek zapinany jest na guziki, a przy pomocy taśm można je dopasowywać w obwodzie, tak samo z resztą jak w przypadku spodni cargo. Posiadają wzmocnienia na wysokości kolan i na pośladkach w formie pomocniczych warstw materiału.