Nadmiar tkanki tłuszczowej, to w zasadzie problem estetyczny, jaki dotyczy zarówno dam jak i mężczyzn. U mężczyzn punkty skupiska tkanki tłuszczowej to brzuch, boki, kark, szyja, podbródek. Jej umieszczenie jest zależne od genów i pomimo odchudzania reszty ciała, w tych lokalizacjach nie odczuwamy większej poprawy. Uprawianie sportu także nie pomniejsza zgromadzonej tkanki, co jest skutkiem jej słabego metabolizmu.

redukcja tkanki
Autor: Optopol
Źródło: Optopol
Sprawa z nadwyżką tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, albo ramionach, dotyczy nie wyłącznie osobników z nadwagą, ale także tych o prawidłowej masie ciała. Dermatologia estetyczna nie ustaje w opracowywaniu nowych wybiegów na redukcję tkanki tłuszczowej – . Jednym z zwykle realizowanych operacji jest liposukcja wodna.

Nowatorskie narzędzie o nazwie Body Jet, zrewolucjonizowało poprzednie metody usuwania tkanki tłuszczowej i profilowania figury. Jest to pierwsze na świecie urządzenie, w jakim wykorzystano innowacyjną procedurę prądu hydrologicznego. Umożliwia ona przeprowadzić redukcję tkanki tłuszczowej w sposób wyraźnie mniej inwazyjny, w wyższym stopniu bezpieczny i bardziej dokładny z rezultatami znacznie lepszymi niż różne procedury liposukcji.

Redukcja tkanki tłuszczowej tym nowoczesnym sposobem, cechuje się krótkim okresem rekonwalescencji, a rezultaty są momentalne – więcej informacji. Dodatkowo, dzięki tej procedurze, wykonalna jest reimplantacja tkanki i przeznaczenie jej do modelowania różnych części sylwetki.

Dermatologia estetyczna z pomyślnością zamienia typową liposukcję, współczesną metodą, będącą zabiegiem zdecydowanie mniej inwazyjnym.

redukcja
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Cechuje się przy tym większą precyzją. Ogranicza przymus realizowania poprawek, oraz dostarcza pacjentom nieporównywalny z pozostałymi metodami luksus zarówno w trakcie, jak i po zabiegu.

Użycie miejscowego znieczulenia redukuje możliwość wystąpienia skutków ubocznych, takich jak zakrzepica, groźba zatorów, bądź nudności. Do najistotniejszych plusów zabiegu należą przytomność pacjenta, bez konieczności obecności anestezjologa.