Kto z ludzi nie chciałby być na zawsze w swym najlepszym wieku? Ta usilna chęć utrwalenia młodości zajmuje gatunek ludzki od bardzo odległych czasów. Kobiety od wielu pokoleń już wiedzą, że jednym z najważniejszych źródeł piękna jest kwas hialuronowy. To dzięki jego fantastycznym właściwościom skóra jest dłużej jędrna i nawodniona.

Serum z kwasem hialuronowym
Źródło: www.nantes.pl

A obecnie posuwanie się w latach usiłują zastopować naukowcy. Od chwili rozkodowania ludzkiego genomu trwa zaciekła batalia badaczy, by spróbować wyjaśnić i opóźnić lub zastopować procesy niszczenia komórek. To nierówne zmagania, bo nasz rozum, nawet z pomocnymi procesorami i innymi instrumentami, wciąż mało ogarnia złożoność „projektu ludzkiego”. Jakieś jednak bitwy w tej wojnie okazują się już wygrane, niektóre geny rozkodowane, pewne mechanizmy zrozumiane.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe zajmujące notki na interesujący Cię temat. Przejdź do nowego artykułu oraz czytaj wpis leczenie kręgosłupa.

Jest pewna branża, w jakiej wyniki mamy możliwość ujrzeć na własne oczy. W kosmetykach szansa na powodzenie. W dzisiejszych czasach do każdej części ciała kupisz inny produkt – inny krem pod oczy użyjesz, a zupełnie inny krem do rąk. Do tego cała gama jeszcze wielorakich zastosowań.

Szczególnie kobietom zależy na zatrzymaniu jak najdłużej młodzieńczo świeżego wyglądu. krem pod oczy, krem do rąk, krem przeciwzmarszczkowy, krem antycellulitowy – coraz to lepsze i efektywniej działające pomoce do starcia z nieustępliwym starzeniem. Do walki zaprzęgnięto różnorakie kwiaty, kwasy (kwas hialuronowy), olejki i receptury. Bój o dobry wygląd trwa nie tylko w kosmetykach do ciała. To także preparaty do włosów czy też pasy do zębów. Tutaj coraz bardziej popularna staje się lecznicza pasta do zębów, która usuwa przebarwienia.

Źródło: NANTES