Znacie kogoś, kto nie pragnąłby być na zawsze w swym najlepszym wieku? Ta usilna chęć zatrzymania młodości zajmuje ludzkość od zawsze. Kobiety od wielu lat już wiedzą, że jednym z najistotniejszych źródeł długowieczności jest kwas hialuronowy. To dzięki jego tajemniczym własnościom skóra jest dłużej jędrna i nawilżona.

Kto z ludzi nie chciałby być na zawsze w swym najlepszym wieku? Ta usilna chęć utrwalenia młodości zajmuje gatunek ludzki od bardzo odległych czasów. Kobiety od wielu pokoleń już wiedzą, że jednym z najważniejszych źródeł piękna jest kwas hialuronowy. To dzięki jego fantastycznym właściwościom skóra jest dłużej jędrna i nawodniona.

Serum z kwasem hialuronowym
Źródło: www.nantes.pl

A obecnie posuwanie się w latach usiłują zastopować naukowcy. Od chwili rozkodowania ludzkiego genomu trwa zaciekła batalia badaczy, by spróbować wyjaśnić i opóźnić lub zastopować procesy niszczenia komórek. To nierówne zmagania, bo nasz rozum, nawet z pomocnymi procesorami i innymi instrumentami, wciąż mało ogarnia złożoność „projektu ludzkiego”. Jakieś jednak bitwy w tej wojnie okazują się już wygrane, niektóre geny rozkodowane, pewne mechanizmy zrozumiane. Jest pewna branża, w jakiej wyniki mamy możliwość ujrzeć na własne oczy. W kosmetykach szansa na powodzenie. W dzisiejszych czasach do każdej części ciała kupisz inny produkt – inny krem pod oczy użyjesz, a zupełnie inny krem – zobacz – do rąk. Do tego cała gama jeszcze wielorakich zastosowań.

Szczególnie kobietom zależy na zatrzymaniu jak najdłużej młodzieńczo świeżego wyglądu. krem pod oczy, krem do rąk, krem – czytaj resztę pod adresem – przeciwzmarszczkowy, krem antycellulitowy – coraz to lepsze i efektywniej działające pomoce do starcia z nieustępliwym starzeniem. Do walki zaprzęgnięto różnorakie kwiaty, kwasy (kwas hialuronowy), olejki i receptury. Bój o dobry wygląd trwa nie tylko w kosmetykach do ciała. To także preparaty do włosów czy też pasy do zębów. Tutaj coraz bardziej popularna staje się lecznicza pasta do zębów, która usuwa przebarwienia.

Źródło: NANTES