Dziś w sieci zakłada się coraz więcej blogów o modzie. Dziewczyny, które codziennie piszą swojego bloga, zamieszczają na nim różne interesujące nowinki ze świata mody. Najpopularniejsze posty mają po kilka set wyświetleń. Taką formę działalności rozpowszechniają również portale społecznościowe.
Post, który został umieszczony na blogu, rozpowszechnia się lubianymi w internecie narzędziami komunikacji, przykładowo przy pomocy instagramu.

Na blogu o modzie oprócz publikacji można odnaleźć też zdjęcia samych szafiarek, które należą niewątpliwie do pokolenia show off. Pokazywanie się w internecie, to bardzo wszechobecnatrend zwłaszcza wśród młodych osób. Epatowanie swoim wyglądem to dla nich oczywista sprawa. Najważniejsza cecha młodych, zaliczanych do tej grupy to konsumpcja na pokaz i mocna tendencja do szpanowania nowościami.

Nierzadkopublikowane posty prowokują dużo pozytywnych emocji, ponieważ modystki są dość dziwnie wystylizowane. Nawet zwyczajne bluzki z dzianiny mogą okazać się kontrowersyjne na blogu młodej szafiarki. Wystarczy kilka kreatywnych dodatków, by urozmaicić ubiór i wykreować coś ciekawego. Każda autorka liczy w duchu na to, że jej zainteresowanie stanie się także prawdziwym zawodem. Jednak, o ile bloga może kreować każdy – wystarczy odrobina chęci, o tyle nie każdy może pisać materiał do jednak wpisy na blogach są na tyle interesujące, że czytelnikom ciężko rozpoznać profesjonalistę od amatora.

Z działalności młodych modystek korzystają także producenci odzieży, którzy za ich pomocą promują swoje produkty. Jest to bardzo rozpowszechniona forma współczesnego marketingu. Taka reklama produktu opiera się na opiniiosoby, która ma autorytet wśród nastolatków. Tym sposobem firmy trafiają produktami do młodzieży tzw. drugimi drzwiami. Również dla autorek jest to rozsądny interes, ponieważ nawiązując współpracę z producentami odzieży dostają najmodniejsze ciuchy, na przykład skinny, spódnice, tuniki z dzianiny prosto z najnowszych kolekcji.