Dzisiejszy świat mody opanowała mania szczupłości. Modelki, które biorą udział w pokazach i spoglądają na nas ze stron czasopism są najczęściej wysokie i bardzo szczupłe.

Identyczna tendencja utrzymuje się nie tylko w środowisku najbardziej rozpoznawalnych projektantów, ale także w branży tak zwanych sieciówek.
koszulki duże rozmiary
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
sklepy należące do znanych sieci sprzedają dziś odzież (zobacz odzież męska xxl) przeznaczoną niemal wyłącznie dla osób o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Na półkach i wieszakach trudno jest znaleźć cokolwiek w rozmiarze większym niż 40. Problem z kupnem czegoś ciekawego dla osoby ważącej nieco więcej kilogramów coraz częściej staje się także codziennością mężczyzn. Jeżeli chodzi o bluzy, dżinsy, koszule czy koszulki męskie duże rozmiary dla sieciówek najczęściej kończą się na L, maksymalnie XL.
remont mieszkania
Autor: Warren Long
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście sytuacja ta pomału zaczyna się zmieniać dzięki specjalnym sklepom dedykowanym osobom walczącym z nadprogramowymi kilogramami. W wielu miastach i miasteczkach powstają sklepy z ciuchami w niestandardowych rozmiarach, a modele w nich sprzedawane nie wyglądają już jak bezkształtne worki. Odzież dla otyłych do niedawna stanowiła niszę, którą zaczęło w końcu wypełniać kilka firm z Polski i z zagranicy. Dzięki nim na rynku znalazły się sukienki podkreślające atuty i ukrywające wady sylwetki puszystych kobiet, ciekawe bluzki i wzorzyste swetry. Kobiety wreszcie porzuciły wyszczuplającą czerń na rzecz świeżych kolorów. Modowa rewolucja zaczyna ogarniać również panów.

Jeśli przymierzamy się do nabycia koszuli, bluzy czy koszulki duże Rozmiary będą na nas co najmniej w wielu sklepach. Należy pamiętać, iż strój ma niezwykłe właściwości – potrafi ukryć wady i podkreślić zalety każdej figury. Dla własnego samopoczucia i odbicia w lustrze dobrze jest się trochę postarać.