Nadzwyczaj niewielu panów przywiązuje wagę do formy obuwia, a szkoda, gdyż estetyka butów świadczy o stylu i wytworności. Wszelkie buty powinny być wykonane z właściwej jakości tworzyw. Najlepszym tworzywem na buty jest bez wątpienia skóra.

Eleganckie buty
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Im więcej wydamy na dobre obuwie, tym dłużej one posłużą. Ale jeśli już wydajemy poważną sumkę na obuwie, to upewnijmy się że jest to bardzo dobry krój, który nie wyjdzie z mody po jednym sezonie. Ważną kwestią jest, aby modne buty męskie dostosować do okryć, noszonych najczęściej. Buty muszą być przede wszystkim wygodne. Stopy powinny mieć komfort, dlatego że umiejscowione są w butach nawet kilkanaście godzin na dzień. Porządnie dobrany rozmiar i dobry krój, to fundament wygodnego funkcjonowania każdego dnia.

Modne buty męskie, poza dużą jakością i ciekawym wyglądem, to gwarancja najwyższej wygody i komfortu dla nóg. Najbardziej klasyczny krój posiada prosty nosek, ale nic z tego powodu nie traci na powadze. Bardzo dobrze pasuje do wszystkich modeli garniturów, ale również do różnych stylizacji. Zobacz więcej: mokasyny męskie badura.

Jednak modne buty męskie to nie wyłącznie te wizytowe. W sprzedaży są trzewiki, botki, mokasyny, trampki, bądź japonki. Dzięki dużej ofercie, każdy znajdzie dla siebie model pasujący do odmiennych okazji. Dbałość o szczegóły, solidne wykończenia, także modny i jednocześnie ponadczasowe wzory to wyróżniki, dzięki którym od rana do wieczora można wyglądać odpowiednio. Więcej w temacie: .

Adidasy
Autor: michalkajzerek
Źródło: http://www.flickr.com

Dużym powodzeniem cieszą się pośród facetów obuwie sportowe. Można je nosić nie tylko podczas uprawiania sportu, ale nierzadko są zakładane do dziennych stylizacji. Są nader entuzjastycznie nabywane przez mężczyzn w każdym wieku.

Ażeby modne buty męskie nie niszczyły stylowego wyglądu, powinny być zadbane. Aby zatrzymały idealny wizerunek na dłużej, trzeba je regularnie poddawać konserwacji. Wypastowane buty po wyschnięciu powinno się je wypolerować. Pielęgnację lakierowanych butów ograniczamy do wyeliminowania pyłu i wypolerowania ściereczką. Obuwie z zamszu, lub nubuku czyścimy delikatną szczotką. Przyda się także specjalny sprej do butów z zamszu przywracający mu zabarwienie.