Moda to trudny świat dla kogoś, kto nie jest zaznajomiony z jej podstawami. Rzecz jasna da się starać obserwować ludzi na ulicach i z drobnym opóźnieniem próbować się do nich dostosować, ale gdy komuś zależy na godnym i modnym prezencji i pragnie, by to inni ściągali od niego, a nie vice versa, należy uzbroić się odrobinę wiedzy i prześledzić blogi, witryny i wypowiedzi projektantów mody – to oni, razem z nieświadomą reakcją odbiorców na ich pomysły, tworzą modę, modę przez duże M.

Monnari współpracuje z blogerkami
Autor: Social Hunters
Źródło: Social Hunters
Tyczy się to dowolnego sezonu, dowolnego stroju, także takiego, zdawałoby się prostego stroju, jak strój kąpielowy dwuczęściowy 2014 rok może przynieść pod tym względem parę zaskoczeń, dlatego, jeśli tylko jesteś w stanie pozwolić sobie na nowy strój i chcesz spodobać się facetom wokół albo na nowo zainteresować tego swojego, wykonaj małe rozpoznanie. Istnieje naprawdę wiele miejsc w sieci, które oferują mnóstwo wskazówek, jaki strój najlepiej mieć tej wiosny i lata.

Rzecz jasna nie wszystkie blogerki i autorzy mody będą zgodni w swoich stwierdzeniach, ale po pierwsze: co najmniej częściowo zazwyczaj się zgadzają, po drugie – jest to elementem mody, ta właśnie reakcja odbiorców na niektóre deklaracje ludzi, którzy narzucają pewne nurty. Na wybranym blogu znajdziesz podpowiedź, że w nadchodzącym sezonie będzie modny taki krój, na następnym że inny, i to właśnie ilość kliknięć i potęga plotkarstwa i całej reszty mediów dowiedzie racji jednemu bądź drugiemu. Im bliżej zaś sezonu, tym trafniejsze będą wskazówki na wybranych przez odwiedzających portalach.

Porządki w szafie
Autor: LizMarie_AK
Źródło: http://www.flickr.com

Tak czy inaczej jeszcze przed sezonem powinno się wykonać odpowiedni zwiad – zapewni to iskierkę zazdrości w oczach konkurentek, a także obcych pań, które tak czy inaczej będą cię taksować wzrokiem. To już natura pań. Gdy zawczasu zakupisz sobie strój plażowy taki sam, jak strój, który najlepszy blog modowy okrzyknął najmodniejszym, sukces jest twój, to jedna sprawa. Druga jest taka, że każde ubranie nabyte przed nastaniem nań trendu jest trochę tańsze – im mniej powszechny dany krój, im mniej chętnie zakupowany przez rzesze pań, tym mniej przeznaczysz nań pieniędzy. Dotyczy to również strojów plażowych, jakie, mimo niezbyt wielkiego zapotrzebowania na tkaninę, mogą kosztować dość niemało. Cóż, w modzie, szachach i licznych innych dziedzinach jest tak samo: gdy chcesz prowadzić, musisz być o krok przed resztą.