Nie tylko kobiety kochają stroić się na każdą okazję. Kolekcje odzieży mężczyzn bywają lepiej wyposażone niż pań. Panowie, podobnie jak kobiety bardzo o dbają o swój wygląd. Kosmetyka, systematyczne zmiany uczesania u fryzjera a także w siłowni zwieńczają idealnie dopasowaną do stylu ciuchy. A jakie nowe trendy w modzie męskiej będą panowały w tym roku? Na jakie sezony wymyślili światowi dyktatorzy męskiej mody?

Moda męska
Źródło: http://pixabay.com

Tak czy inaczej są i prężnie funkcjonują domy mody dla panów. Moda męska jest również prezentowana na wybiegach, choć często akurat tam pokazywane są ubrania raczej nietypowe i niefunkcjonalne. Moda męska może być tematem rozległym i interesującym.

Zaskakujące, lecz realne. Nowe trendy na pewno przypadną do gustu odważnym panom. Powracają odważne kolory, zwłaszcza górnej części garderoby, np. kurtki męskie (więcej w tym miejscu).

Okres letni jest szczególnym czasem, w którym pojawia się potrzeba ubierania się ja najbardziej cienko. Kobiety wówczas wybierają sukienki i spódnice. Mężczyźni natomiast preferują krótkie spodenki. Często jednak mężczyźni nie pozwalają się przekonać do kupna sandałów i w lecie zakładają zakryte buty, np. półbuty lub trampki, tenisówki (sprawdź w tym miejscu: ). Tymczasem jest to bardzo niezdrowe dla skóry i może być przyczyną odparzeń przy upałach. Natomiast męski ubiór elegancki nie w każdej sytuacji zawiera w sobie wersję letnią.

Moda męska
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Szokującą kolekcję mody męskiej na jesień i zimę 2014 zaprojektował Thom Browne. Zbiór jest fantazyjny i surrealistyczny. Tweedowe garnitury projektanta, będące motywem przewodnim na jesień, prezentują klasyczny angielski styl.

Fascynuje Cię ten wątek? To odsyłam do witryny (https://glowshop.pl/kategoria/szminki-pomadki), ponieważ odkryjesz tam mnóstwo ciekawych treści w tej dziedzinie.

Surrealistycznymi dekoracjami kreacji podczas pokazu były zwariowane zwierzęce maski. Na materiałach królowały subtelne kraty i szarości. Zestawienia pokazywane na modelach odstawały od znanych kształtów i standardowych proporcji.