Koniec minionego roku a także początek roku 2014 przywitał nas wiosenną pogodą. Temperatury zaburzały faktycznne odczucia jakie zwykliśmy mieć podczas trwania tego nieprzyjaznego okresu w roku. W związku z tym ciężko było dopasować dopowiednią garderobę, aby nie trząść się z zimna idąc o poranku do pracy i nie zgrzać się w drodze powrotnej późnym popołudniem.

kraina-stylu.pl
Autor: Ceneo
Źródło: http://kraina-stylu.pl/

W przeciwieństwie do pogody, kóra jest nieprzewidywalna, możemy liczyć na popularnych kreatorów trandów i mody, którzy już myślą o tym w co będziemy ubierać się przyszłej jesieni. To prawda! Pomysły na czas wczesnej jesieni opracowałj już np. Christian Dior. W swoich wypełnionych abstrakcją kreacjach z humorem pokazał sposoby łączenia elementów garderoby o różnych długościach, rękawów i nogawek. Kolekcja projektanta pełna jest wytwornych seztawów garniturowych a także zapierających dech w piersiach sukienek. Matthew Williamson na ten przykład pokazał kolekcję, kóra wydawać by się mogła mało jesienna dla umiarkowanych uwarunkowań klimatu w Polsce. Chętniej wrzucilibysmy je na siebie późną wiosną lub latem niż chłodną i siąpiącą deszczem jesienią. Jego projekty są bardzo kobiece, a zarazem banalne i foremne.Interesujące pomysły pokoazała także Stella Mccartney. Projekty tej projektantki są bardzo dziewczęce a jednocześnie nieco zwariowane. W zgodzie z Jej koncepcją w trendach na ten rok powinny pozostać printy i formy geometryczne, a także wzór garniturowej kraty rodem z lat 40-tych. Prada także ma własne wyobrażenie trendów jesiennych na ten rok. Na sto procent znajdą w niej pomysły dla siebie entuzjaści niemałego zamieszania. Tak właśnie prezentuje się kolekcja popularnej projektantki, która to niezwykle odważnie łączy ze sobą z pozoru nie pasujące wzory i materiały.

kurtki i płaszcze
Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz

A co na jesień 2014 proponuje Valentino? Pokochają ją z pewnością entuzjaści zworów zwierzęcych: sów, motylków i piór, które znajdują swoje odbicie w kreacjach w ozdobnikach graficznych, wyszywanych, koronkowych i przestrzennych.
Mało kolorów użył w swoich projektach Balenciaga. Monochromatyczna konwencja jednak wspaniale gra z minimalistyczną formą krójów. Mniej znaczy więcej – kolekcja tego projektanta na jesień 2014 (idź do kraina-stylu.pl) doskonale wyraża tą definicję prostoty.

Który styl wybać ? Na szczęście do jesieni jeszcze daleko, a w modzie, tak jak w jak w kalendarium zajdzie jeszcze mnóstwo zmian.