Przy okazji świąt lub imienin naszego ojca, brata albo partnera, za każdym razem zastanawiamy się, co mu tym razem podarować. Nie chcemy dawać kolejnego krawata, kubka lub zabawnej koszulki, gdyż to stereotypowe podarunki, których nie możesz ponownie podarować tak bliskiej ci osobie. Szukasz czegoś nadzwyczajnego, a tym niezwykłym prezentem mogą być perfumy. Jeśli do tej pory obawiałaś się dobierać zapach dla kogoś innego aniżeli dla siebie, musisz pozbyć się tych niepokojów, ponieważ to wcale nie tak ciężkie zadanie, jak sądziłaś.

perfumy
Autor: Subratasw
Źródło: http://www.flickr.com
Przed wybraniem się na zakupy warto jest poznać parę istotnych informacji na temat perfum. Po pierwsze zapachy dzielą się na kilka grup. Pierwszy typ to zapachy owocowe, jakie dodają energii oraz są niebywale pozytywne. Możesz je wyczuć w Paco Rabanne One Milion 100 ml. Aromat mandarynki jest zmieszany tutaj z ostrymi przyprawami, co daje naprawdę zdumiewający oraz niesłychanie kokieteryjny zapach.

Następna grupa to zapachy kwiatowe, jakie w perfumach dla mężczyzn nie występują za często, jednakże można je spotkać. Dużo popularniejsze są zapachy orientalne – trwałe, a równocześnie dość ciężkie, toteż nie nadają się na każdą okazję. Zapachy drzewne zaś są wyjątkowo ciepłe, a jednym z najczęstszych jest aromat drzewa sandałowego. Nie można zapomnieć o rześkich zielonych zapachach, zawierających miłe wonie roślinne – klik. Jak już zapoznałeś się z typami zapachów, musisz wiedzieć o głównej regule – perfumy dla panów muszą być subtelne, a zarazem

perfumy
Autor: Paul Blake Howard
Źródło: http://www.flickr.com

urzekające, toteż powąchaj choć parę propozycji, aby wybrać zapach, jaki najbardziej ci się spodoba.

Warto też postawić na perfumy o podobnej kompozycji zapachowej do kosmetyków, które stosuje na co dzień, ponieważ ich woń powinna współgrać z wodą perfumowaną, a nie odznaczać się od niej. Jeśli wobec tego poszukujesz niezwykłych perfum dla swojego mężczyzny, pójdź do perfumerii oraz wybierz zapach, jakie cię uwiedzie. Szczególnie godny uwagi jest na przykład perfumy comme des garcons, obok jakiego żadna pani nie przejdzie bez zaciekawienia. Nie bój się, że nie trafisz w gusta bliskiego ci mężczyzny, gdyż każdy zapach ma coś w sobie oraz zawsze na jakąś okazję będzie można go wykorzystać, choćby na sobotnią imprezę ze znajomymi lub wspólną kolację.