Wszyscy rodzice dobrze wiedzą, że dzieciakom czasem trudno jest wiele rzeczy wyjaśnić. Dlatego też bardzo często dzieciaki biegają po mieszkaniu boso. Bardzo możliwe, że jest im tak najwygodniej. Jednak , kiedy jesteśmy rodzicami wolelibyśmy, żeby nasza pociecha miała na stópkach kapcie.

kapcie skórzane dla dzieci
Źródło: pixabay.com

Kiedy chodzi o kapcie dla dziecka to powinniśmy je wybierać z właściwym nastawieniem. Jeśli dziecko jest naprawdę małe, to kapcie muszą być wkładane – tak by nie spadały z nóżek, bo w takiej sytuacji dziecko nawet nie dostrzeże, że nie ma ich na nogach – https://www.fiorino.eu/sklep/info/lipinipi-8. Warto byłoby też, by kapcie przypominały o postaciach z bajek. Mogą mieć nadrukowaną lub naszytą jakąś postać z dobranocki, albo ogólnie kształtem i barwami przypominać ulubionego bohatera z kreskówki. Dzieci wtedy z większą ochotą włożą kapcie na stopy i nie będą zbyt szybko ich chciały zdjąć. Poza tym, jeżeli kapcie okażą się miłe w dotyku i nic nie będzie nogi dziecka w nich drapało, to nie powinniśmy się martwić tym, że dziecko nie zechce tego rodzaju kapci, wprost przeciwnie samo będzie przypominało, że chce włożyć kapcie.

Dla naszych dzieci

Gdy kupujemy kapcie dla dziecka zdecydowanie najlepiej wybierać je z naszym brzdącem. Będzie nam później łatwiej przekonać dziecko, by wkładało kapcie na nóżki. To ważne, żeby dziecko po pierwsze wyszukało takie kapcie, które wizualnie mu przypadły do gustu i oczywiście te, które będą pasowały na jego nóżkę – -> przejdź. Warto też pamiętać, że jeżeli wybieramy kapcie dla dziecka do przedszkola to najsensowniej żeby były to wkładane buciki. Nie ma najmniejszego sensu kupować jakichkolwiek wymyślnych misio-kapci, czy zwykłych wkładanych kapciuszków bez pięty, bo niestety nie okaże się to dobre w przedszkolu. Dobrze postawić na normalne, wsuwane kapcie, które mogą mieć na przykład jakiś fajny kolor. Do domu można wybierać, co nam się tylko będzie podobało, ale w szkole najważniejsza jest wygoda naszej pociechy.

zabawne kapcie dla dzieci
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Na sto procent damy radę kupić pasujące kapcie, bo jest ich faktycznie mnóstwo. Wystarczy spytać w sklepie obuwniczym o dział dla maluchów i o kapcie dla dzieci, by po chwili być pośród półek z bardzo dużym wyborem. Wiadomo, że nie trzeba płacić za kapcie majątku, ale zawsze warto dodać te kilka złotówek, do kapci z podeszwą chroniącą przed poślizgiem.