Lato to czas na wakacyjne wyjazdy. Często nad morze. Palące słońce, wysoka temperatura, słona woda w morzu, chlorowana w basenie, wiatr – to wszystko fatalnie wpływa na kondycję naszych włosów. Zwykle po lecie są suche, wypłowiałe, przypominają pogniecione siano i trzeba je potraktować wyjątkowo

.

Zwykłe szampony do włosów (polecam ofertę na natinati odżywki naturalne do włosów) nie są rozwiązaniem.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po lecie nasze włosy należy wyjątkowo dobrze odżywiać. Zwracajmy uwagę by myć je bardzo ostrożnie. Jeśli mamy kłopoty ze skórą głowy zdecydujmy się na dobry szampon (rekomendujemy naturalny szampon do włosów farbowanych od siberica.com.pl) przeciwłupieżowy. Korzystajmy z chłodnej wody. bardzo ciepła nie wpływa zbyt dobrze na włosy. Po umyciu włosów za pomocą szamponu nakładamy sporą porcję odżywki. By odratować włosy po lecie możemy często nakładać maski do włosów. Nakładamy je na parę minut i zmywamy letnią wodą. Gdy i to będzie niewystarczające nie wahajmy się położyć odżywki bez spłukiwania. Nie zapominajmy tylko żeby wybierać dobrej jakości nie obciążające włosów preparaty. Nie chodzi o to żeby przeciążyć włosy, ponieważ zaczną się przetłuszczać i wcale im nie pomożemy.

Gdy tylko możemy nie używajmy suszarki do włosów. Jeśli musimy jej używać – wybierajmy chłodny strumień powietrza. Pomoże to zamknąć łuski włosów przez co będą gładsze. Różnego rodzaju urządzenia do układania włosów na gorąco na przykład lokówki czy prostownice do włosów musimy schować na jakiś czas do szafki. Zostawmy naszym włosom trochę czasu na zregenerowanie się.

Doskonale byłoby już w trakcie wypoczynku pomyśleć o stanie swoich włosów. Nakładać maski ochronne, nosić chustkę czy kapelusz osłaniający przed słońcem. Istotne jest też dokładne mycie włosów delikatnym szamponem i dbanie o nie przez cały czas. Zabierzmy ze sobą maskę do włosów i używajmy jej częściej niż zazwyczaj. Można też chronić włosy naturalnymi preparatami, takimi jak na przykład olej kokosowy. Jego aromat jest niezwykle wakacyjny, a jednocześnie pomoże nam ochronić końcówki włosów przed działaniem promieni słonecznych, soli i chloru.

Powinniśmy pamiętać także o działaniu na włosy od środka. Przyjmujmy dużo wody, możemy również brać preparat ze skrzypem polnym – z pewnością nie zaszkodzi, a włosy dzięki temu będą silniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewielki wysiłek a jeżeli będziemy w czasie wakacji pamiętać o dobrej pielęgnacji nie będziemy mieć po wakacjach dylematu czy czasem nie trzeba nam maszynki do strzyżenia, żeby pozbyć się tego stogu siana z głowy.