Pocenie się stóp jest niestety dość przykrą dolegliwością. Osoby, jakie z nią walczą czasem narzekają na to, że wchodząc do czyjegoś mieszkania wstydzą się zostawiać buty, ponieważ zapach ich stóp jest nadzwyczaj nieprzyjemny, nawet jeżeli troszczą się o codzienną higienę. Czy można jakoś walczyć z nadmierną potliwością? Jakie rozwiązania dobrze jest jest dzisiaj przetestować?

Przede wszystkim, trzeba sprawdzić, które skarpety się nosi. Rozsądnie jest sięgać między innymi po skarpety bambusowe w sklepie Materiał absolutnie musi przepuszczać powietrze oraz pozwalać skórze na swobodne oddychanie. Duże znaczenie ma w dodatku producent skarpet, który powinien wyróżniać się znakomitymi opiniami klientów. Na szczęście, dziś oferta skarpetek wszelkiego rodzaju jest bardzo szeroka, co umożliwia odnalezienie satysfakcjonującego artykułu, natomiast każdy skarpety producent ma świadomość tego, że oczekiwania na rynku są faktycznie wysokie i stara się wychodzić im naprzeciw. Co jeszcze, poza skarpetami, ma znaczenie?
skarpety
Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, stosowne obuwie, które nie tylko powinno być wygodne, ale przede wszystkim, wyprodukowane z najwyższej jakości, oddychających materiałów. Kupując buty, absolutnie trzeba mieć to na względzie. Ponadto, buty powinny być często czyszczone, by pozbyć się przykrego zapachu. Oczywiście, uprzednio należy sprawdzić polecenia producenta na ten temat. Osoby, które posiadają kłopot z poceniem się stóp powinny też odwiedzić lekarza, aby wykluczyć potencjalne podłoże chorobowe. Nigdy nie należy lekceważyć własnego zdrowia, a im szybciej zdiagnozuje się określone schorzenie, tym prościej można je leczyć.

Reasumując – jeżeli chce się zmniejszyć pocenie się stóp, przede wszystkim trzeba skupić się na zakładanych skarpetkach i butach oraz sprawdzić czy są one zrobione z przewiewnych tworzyw. Jeżeli nie, należy szybko zamienić je na bardziej przyjazne dla stóp oraz skóry człowieka produkty. Można dodatkowo używać profesjonalnych preparatów, jakich zadaniem jest ograniczenie wydzielania potu, jakie są obecnie dostępne w zasadzie w każdej aptece.