Jako, że są kosmetyki wielofunkcyjne, czyli takie których używają wszyscy, zrobimy dzisiaj mały przegląd przez te najbardziej lubiane. Jak nie trudno się domyślić chodzi o krem do rąk jak również krem do twarzy. Spadki temperatur, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, a do tego wiatr i chłód, czy też działania promieni słonecznych – o zbliżającej się zimie bądź lecie w pierwszej kolejności przypominają nam dłonie oraz twarz.

Pod wpływem wypunktowanych wyżej elementów skóra staje się przesuszona i szorstka. Bez trafniej pielęgnacji podrażniona skóra zaczyna pękać, aż zaczerwienieniom towarzyszą malutkie ranki.

kosmetyki
Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku kremu do twarzy – jak zwykle, zakup uzależniony jest od ceny produktu, a ta jak wiadomo jest niesłychanie różna. Krem doskonale nawilżający Aquasource Biotherm to krem-żel do cery normalnej a także mieszanej, który obejmuje wyjątkowe połączenie wody komórkowej, czystego Planktonu Termalnego a także Mannozy w celu intensywnego nawilżenia wielu warstw komórkowych skóry. Jego wartość to 169 zł. Następne nawilżające kremy do twarzy to trochę tańsze (99 zł) kremy do twarzy dynamicznie nawilżające na dzienną porę Dr Irena Eris. Ich oryginalny kompleks 24H Hydro Term Complex silnie nawilża skórę na poziomie komórkowym oraz tworzy skuteczną hydro-aktywną, cienką powłokę zabezpieczającą przed wysuszeniem. Następnym , godnym uwagi nawilżającym kremem to A THERAPY – krem aktywnie nawilżający z czynnym hydro kompleksem i kwasem hialuronowym. Jest bogaty w składniki nawilżające i ochrania przed przesuszeniem i dodatkowo likwiduje nieprzyjemne wrażenie ściągnięcia skóry, przywracając jej elastyczność (23 zł/50 ml).

Przechodząc do wytworów do rąk należałoby wspomnieć o tego typu kremach jak: Ochronny krem do rąk Oillan, który wydaje się doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli skóry delikatnej bądź łuszczącej się. Krem mieści w sobie intensywnie nawilżający wyciąg z alg antarktycznych i ochronny i wygładzający olej parafinowy. Opłata: 5,90 zł/50 ml, również z linii AA koncentrat do rąk ubogacony natłuszczającym masłem shea, uspokajającą allantoiną i także służącymi paznokciom biotyną i dodatkowo witaminą E. Wartość ok. 10 zł/100 ml. Przeczytaj więcej: polecam.

Tak samo krem do twarzy jaki i krem do rąk powinien być poprawnie dobrany do naszej skóry. Jeśli ujrzysz, że z Twoją skórą dzieją się dziwne rzeczy, najlepiej natychmiast odstawić kosmetyk i dodatkowo skontaktować się z lekarzem .