Produkty pielęgnacyjne jeśli chodzi o skórę, to zdecydowanie niezbędna sprawa. Niewątpliwie w torebce trzydziestolatki znajdą się też kosmetyki kolorowe, niepozorne kosmetyki do opalania takie jak pomadka ochronna z filtrem, maski, pudry, bazy, podkłady. Nie zapominajmy o tym, że rozpocząć jednak należy od początku. Z pominięciem pielęgnacji – kamuflaż nie będzie skuteczny.

kobieta w makijażu
Autor: Aurora CuaCua
Źródło: http://www.flickr.com
Włókna kolagenowe naskórka samoistnie tracą swoją elastyczność tworząc zmarszczki mimiczne. Kiedy rozważymy też niesprzyjające warunki panujące w mieście, niewątpliwe jest, że utrzymanie odpowiedniego napięcia skóry wymaga wsparcia. Markowy krem przeciwzmarszczkowy lub serum (serum na stronie będą umiały sobie z tą kwestią w łatwy sposób poradzić – jak też z odżywieniem i nawilżeniem skóry.

Zbyt wiele zobowiązań zarówno w czasie pracy jak i w domu, prowadzi do ciągłego wyczerpania. Najbardziej widać to w okolicach oka. Krem pod oczy jest w takiej sprawie wybawieniem. Pomaga niwelować efekt podkrążonych oczu, a także odpręża wrażliwą skórę powieki. krem pod oczy niekoniecznie jest drogi, dostępne w aptece rodzaje – na przykład z ekstraktem ze świetlika, również dają rewelacyjne efekty. Tymczasem kiedy chcemy jednorazowo ukryć skutki zmęczenia, rozjaśniające cienie do powiek z pewnością będą przydatne.

Po długim i męczącym dniu polecane jest także pomyśleć o relaksie w kąpieli. Doskonałym rozwiązaniem jest napełnienie wanny gorącą wodę, dodanie do niej płynu do kąpieli, soli lub specjalnych kuleczek. I zanurzyć się w gorącej pianie na kilkadziesiąt minut. A co jeżeli nie mamy niestety czasu? Sprawmy sobie żel pod prysznic o miłym zapachu. Później, niezależnie czy była to kąpiel czy tylko prysznic, skorzystajmy z dobrego mleczka do ciała.