Szanujesz swoje zdrowie i chcesz żyć w zgodzie z naturą? Jeśli owszem, należy korzystać z najskuteczniejszych naturalnych sposobów na ulepszenie swojego zdrowia. Najbardziej korzystnym na to sposobem jest sól lecznicza, a zwłaszcza sól jodowo-bromowa. Taka sól jest bogata w fantastyczne właściwości, biopierwiastki wpływające idealnie na zdrowe ciało i skórę.

sól
Autor: Delia
Źródło: Delia
Zastosowanie tego typu soli jest bardzo różnorodne, oferuje zabiegi zdrowotne, jak i te, które poprawiają urodę. Jest nieodzowna w różnego rodzaju inhalacjach górnych dróg oddechowych, wspaniale łagodzi katar, rozwiązuje kłopot z zatokami i skutecznie walczy z utrudniającym życie kaszlem. Najlepszy przepis na tego typu inhalację to 2 łyżki soli, jakie rozpuszczamy w jednej szklance wody. Dobrze jakby taka woda posiadała temperaturę około 37 stopni Celsjusza. Inhalacje można prowadzić poprzez wdychanie lub przy pomocy inhalatora. Jeśli mowa o częstotliwości to konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Powiązane artykuły: sól bocheńska

Wspaniałe będą też kąpiele. Zapewniają relaks, ale nie tylko. Perfekcyjnie zmiękczają skórę, a przy tym łagodzą trądzik oraz objawy łuszczycy. Działają również łagodząco na bóle mięśni. Okłady będą najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób które cierpią na choroby reumatyczne czy problemy ze stawami. Sól też wspaniale się sprawdza jako peeling, jak i do maseczek.

Może Cię też zainteresować – kąpiele solankowe

sól
Autor: Delia
Źródło: Delia

Sól tego typu jest bogata w duże ilości jodków i bromków. To powoduje, że przeznaczenie soli do celów leczniczych jest faktycznie wskazana. Dodatkowo, uzyskiwanie tego typu soli przebiega w zupełnie naturalny sposób. Etap odparowania wody, w czasie jakiego krystalizuje się sól jodowo-bromowa przeprowadza się metodą panwiową. Sposób ten pozwala na zachowanie w gotowym już preparacie jak największe ilości walorów terapeutycznych.

To bardzo istotna praktyka przy pomocy której otrzymujemy preparat rzeczywiście jakościowo najlepszy. To też pewność, iż nie dostajemy soli, która tylko na pozór ma właściwości lecznicze. Sól jodowo-bromowa to preparat, jakiego możemy być pewnym. Tak naprawdę, jak pokazują badania, używa ją coraz większa ilość osób, bo efekty zdrowotne są rzeczywiście dostrzegalne. A skoro weźmiemy pod uwagę, że jest to naturalna metoda, tym bardziej powinniśmy być mile zaskoczeni z osiąganych rezultatów.