Bez względu na indywidualny styl ubierania się, najistotniejszym elementem wyglądu jest obuwie toteż dobrze jest zatroszczyć się o ich odpowiednie dopasowanie. Jakie obuwie cieszy się dziś największym zainteresowaniem? Jakie trendy wyznacza moda?

moccasins
Autor: Clifton
Źródło: http://www.flickr.com
Chętnie noszone są na przykład mokasyny damskie. To nadzwyczaj uniwersalne obuwie, które świetnie sprawdza się w stylizacjach codziennych, kiedy stawia się hurtplus z reguły na wygodę, jak również w stylizacjach bardziej zobowiązujących. Poza tym, każdy mężczyzna musi posiadać we własnej szafie trzewiki męskie, które dobrze odgrywają rolę obuwia jesiennego i zimowego – czytaj więcej. Nadal modna jest klasyka, a więc balerinki w różnych kolorach, które mogą mieć charakter elegancki bądź codzienny i buty na obcasie w spokojnych kolorach – czarnym bądź beżowym. Warto zatroszczyć się o to, by dysponować chociaż jedną parą ponadczasowych szpilek, które będą na tyle wygodne, aby móc je założyć na specjalne okazje, bez przymusowej gonitwy po sklepach w poszukiwaniu innych butów. Ma to naprawdę bardzo duże znaczenie, jako że nigdy do końca nie wie się, kiedy wskazane będzie wybranie bardziej eleganckiego stroju. Czym w takim razie kierować się nabywając obuwie?

Podstawową jest komfort. Nawet najpiękniejsze, kilkunastocentymetrowe szpilki, które z pewnością zrobią na wszystkich wrażenie, nie będą rozsądnym wyborem, kiedy nie będzie się w stanie w nich postawić kilku kroków. Trzeba wobec tego przede wszystkim przekonać się, czy buty są wygodne oraz czy umożliwią bezproblemowe poruszanie się. Zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na jedną parę szpilek, które będą sprawdzone. Co więcej, istotne są tworzywa, z których obuwie jest zrobione. Buty powinny być solidne, zwłaszcza gdy kupuje się świetna strona je na sezon zimowy.

damskie mokasyny
Autor: courtney guttenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, jeśli wybierze się buty z kiepskich materiałów trzeba się liczyć z tym, że po jakimś czasie zaczną one przemakać na śniegu albo deszczu. Jeżeli pragnie się posiadać buty naprawdę świetnej jakości, dobrze jest się liczyć z możliwymi kosztami. Jest to jednak z pewnością opłacalna inwestycja. Buty to ten element garderoby, na jakim z pewnością nie należy oszczędzać, w szczególności jeśli wybiera się obuwie klasyczne, ponadczasowe, które nigdy nie będzie niemodne.