Kosmetyki od wielu lat są używane głównie przez kobiety, a w mniejszej ilości również przez mężczyzn. Mogą przybierać rozmaite formy. Ich zastosowanie również jest różne; kosmetyki dzieli się na myjące (mydła, żele, płyny do kąpieli czy do demakijażu), do pielęgnacji skóry (kosmetyki do opalania), nawilżania (kremy), zmiany zapachu (antyperspiranty, wody toaletowe) oraz poprawiania wyglądu (wszelkiego typu kosmetyki kolorowe).

Rosnącą popularnością cieszą się w dzisiejszych czasach kosmetyki wyszczuplające, występujące także w różnych postaciach.

Autor: Gosh

Kosmetyki nawilżająceTen rodzaj substancji służy do pielęgnacji skóry zniszczonej i suchej. Zalicza się tu głównie różnego rodzaju kremy (clarins do makijażu). Jednym z typów jest krem przeciwzmarszczkowy, który oprócz nawilżania ma na celu poprawiać wygląd cery oraz hamować jej starzenie. Kolejne środki służące do nawilżania to balsamy do ciała, a także niektóre środki myjące zawierające określone substancje (na przykład część żelów pod prysznic lub mydeł). preparaty takie można również podzielić z uwagi na część ciała, do pielęgnacji której są wykorzystywane, jak również na porę dnia, w której trzeba ich używać. Do najpopularniejszych zaliczyć można: krem do rąk i paznokci, krem na uszkodzone pięty oraz krem ( www.perfumeriaprestige.pl/kategoria/premium/resibo-kremy/ ) pod oczy (np. dermalogica krem).

Kosmetyki prowadzące do poprawy wygląduIstnieje szeroka gama środków, służących do tymczasowej poprawy wyglądu. Jednym z najpopularniejszych i używanych przez ogromną liczbę kobiet jest maskara. Podobnym powodzeniem cieszą się kolorowe lakiery do paznokci. Oddzielną grupę stanowią środki do włosów jak na przykład farby czy lakiery. Te ostatnie służą do utrzymania uczesania tak samo jak żel. Często stosowane są również cienie do powiek, kredki do oczu (idź do serwisu) oraz konturówki, pomadki i błyszczyki. Spora część kobiet używa również pudrów, fluidów oraz różu na policzki. Efekt taki ma charakter tymczasowy. Istnieją jednak sposoby na permanentną zmianę wyglądu, do których należy makijaż permanentny. Innym tematem jest możliwość poprawiania wyglądu za pomocą operacji plastycznych.

Źródło: Tigerandbear