Na dzień dzisiejszy sieciowe sklepy odzieżowe są niezwykle popularne w Polsce. Można je odszukać najczęściej w galeriach handlowych. Najpopularniejsze sieci przyciągają duże ilości klientów, a co z tym związane mają wielkie zyski. Część sklepów należy do zagranicznych koncernów i posiada charakter międzynarodowy, część z kolei została założona w kraju. Ta różnica często ma odbicie w cenie wyrobów, choć nie w każdym przypadku. Są także ”sieciówki”, mające w asortymencie tylko buty. W Polsce do tego typu sklepów zaliczyć można CCC i Deichmann i są to z całą pewnością najbardziej popularne sklepy obuwnicze w Polsce. Oferta obuwia jest tam niezwykle duża, a ceny zazwyczaj niewysokie.

Oferowane są tam zarówno buty do używania na co dzień i takie o eleganckim charakterze, a także domowe kapcie i wygodne klapki.

Dodatki do ubrań

Różnego rodzaju dodatki do odzieży, takie jak przykładowo apaszki, szaliki lub wzroków (zobacz okulary gdynia) przeciwsłoneczne sprzedawane są przez większość sklepów odzieżowych o charakterze sieciowym. Ich wybór jest jednak nierzadko bardzo ograniczony, szczególnie jeżeli chodzi o takie akcesoria jak portfele. W ostatnim czasie popularność zdobyły również małe sklepy, sprzedające wyłącznie tego rodzaju dodatki. Takie punkty także można spotkać w popularnych galeriach handlowych. Do nabycia są tam takie elementy jak torebki czy szale, a także sztuczna biżuteria, a więc kolczyki , bransoletki czy wisiorki. Oprócz tego istnieje także sporo sklepów, które oferują tylko akcesoria do włosów w postaci gumek, spinek i innych ozdób.

Sklepy online

Zdecydowana większość sieciowych marek z odzieżą ma swoje internetowe odpowiedniki. Jest to pewnego rodzaju wymóg aktualnych czasów, gdyż klienci chcą kupować produkty przez internet. Jest to bowiem metoda bez wątpienia znacznie wygodniejsza, choć nie zawsze gwarantuje zadowalające efekty jeśli chodzi o odzież.

Przy nabywaniu za pośrednictwem sieci nie istnieje bowiem opcja obejrzenia rzeczy „na żywo” i przymierzenia jej. Z tej przyczyny często oferta online sklepów odzieżowych służy wyłącznie do zapoznania się z aktualną ofertą i sprawdzania, czy warto wybrać się do danego punktu. W ten sposób można również skutecznie porównać ceny, wyszukując przykładowo hasło takie jak „Converse”.