Mnóstwo ludzi marzy o urzekającym i pełnym życia wyglądzie, jednak codzienność umie okazać się nieco frustrująca. Dla dużej ilości ludzi ciężkim czasem jest okres dojrzewania – silne wahania hormonalne potrafią sprawić, że w do tej pory pięknej cerze pojawiają się wytryski, zaskórniki , a także duże zmiany ropne. Choć jest mnóstwo kosmetyków , a także lekarstw, wybrane kuracje – chociaż efektywne – mogą wysoce niewłaściwie wpływać na samopoczucie.

dermatologia
Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak również wtedy spotykane jest znaczne złagodzenie, a niekiedy również całkowite wyeliminowanie objawów trądziku oraz blizn – współczesna dermatologia estetyczna zna najróżniejsze techniki na poprawę komfortu u osób z różnorodnymi defektami skóry.

Współcześnie peeling chemiczny to interesujące rozwiązanie dla osób cierpiących na częściowo wyleczony trądzik albo zupełnie wyleczony, lecz zostawiający blizny. Jest specjalnie wskazany przy zaskórnikach oraz innych sytuacjach, kiedy wymagające jest pobudzenie skóry do odnowy – chociażby jest w stanie znacznie złagodzić zmarszczki, piegi lub zrogowacenia. Wbrew pozorom peeling chemiczny może składać się z znacznie naturalnych składników – przykładowo kwasów AHA lub witaminy A. Peeling chemiczny zalicza się do najskuteczniejszych sposobów zwalczania wad skóry – jego efektywność jest potwierdzona wieloma badaniami , jak również liczbą usatysfakcjonowanych klientów.

Należy jednak wiedzieć, że też najbardziej profesjonalny peeling może zawieść, o ile nie zastosuje się zaleceń lekarza lub kosmetologa – dla przykładu za każdym razem po kuracji należy chronić skórę przed światłem słońca. Z tego powodu najlepszy czas na mocno złuszczający peeling chemiczny to zima , jak również jesień – mimo to też wówczas powinno się stosować filtry. Nadzwyczaj istotne jest nawet prawidłowe i regularne nawilżanie skóry po peelingu. Przede wszystkim by efekt był satysfakcjonujący, trzeba wykonać kilka zabiegów, ale powinny być poprzedzone przerwami – o ich czasie trwania przerw powinien zdecydować doświadczony dermatolog.

estetyka
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Do zabiegu należy także się przygotować. W przeciągu tygodnia przed peelingiem nie wolno stosować następnych terapii złuszczających, tych jak chociażby mikrodermabrazja, a również depilacji. Z pewnością powinno się nawet pamiętać, iż mężczyźni nie powinni się golić krótko przed peelingiem ze względu na możliwość podrażnień. Zalecane natomiast jest użycie lżejszych kremów z kwasami owocowymi, ale w okresie do dwóch tygodni przed peelingiem. Trzeba też sprawdzić, czy jest się nadwrażliwym na dane składniki. Jeśli zastosuje się powyższe wskazówki, peeling chemiczny umie dostarczyć niesamowite rezultaty – dlatego zdecydowanie dobrze spróbować, aby cieszyć się olśniewającą i gładką cerą.