Włosy stanowią tę część ciała, o jaką dbają zwłaszcza kobiety. Jest to bowiem element, na który zwraca się największą uwagę. Fryzura może być nie tylko ozdobą, lecz również jest w stanie optycznie zmieniać kształt twarzy. Najczęściej świadczy także o upodobaniach właścicielki i jest obrazem jej gustu.

przykładowe kosmetyki do pielęgnacji włosów
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele pań także niezwykle chętnie sięga po takie narzędzia jak suszarka czy prostownica do włosów. Po zabiegach z użyciem akcesoriów do pielęgnacji i stylizacji włosów niejednokrotnie włosy potrzebują dodatkowego nawilżenia i odżywienia. Do tego celu stosuje się rozmaite odżywki i olejki do włosów, a także specjalne szampony. Obecnie w sprzedaży jest tak dużo marek produkujących środki do pielęgnacji włosów, że niekiedy wybór jest utrudniony. Poza tym w wielu przypadkach polecane jest użycie preparatów domowych.

Kremy naturalne dla kobiet i mężczyzn

Autor: DIBI

Rozmaite balsamy i mleczka (link do ciekawej strony) naturalne, jakie kupić można u polskich producentów, wytwarzane są z najwyższej jakości produktów – . Nierzadko ich zapach nie jest wyraźny, gdyż tak szampony naturalne jak i inne kosmetyki organiczne nie są uzupełniane o substancje zapachowe. Brak substancji sztucznych powoduje przyjemne odżywienie. Chcąc dostać naturalne kosmetyki sklep odnaleźć można właściwie w każdym z większych miast w naszym kraju. Istnieje też opcja złożenia zamówienia w sieci na stronach www poszczególnych producentów. W przestrzeni internetowej znajduje się dużo ofert oraz promocji, z tego też powodu dobrze jest wyposażać się w kremy naturalne. Przede wszystkim z tego powodu, że są nieszkodliwe wobec przyrody.

Włosy naturalnie falowane i kręcone stanowią bardzo charakterystyczną, trudną w pielęgnacji grupę. Przede wszystkim w przeważającej liczbie sytuacji nie można ich rozczesać w dowolnym momencie; niekiedy jest to możliwe wyłącznie po namoczeniu. Do czesania nierzadko potrzebne są specjalne odżywki bez spłukiwania. Oprócz tego dużo kobiet mających tego rodzaju włosy stosuje specjalne pianki, które mają za zadanie fryzurę unieść i uwydatnić. Stosuje się również specjalne organiczne maski do włosów, które pomagają w ich „ujarzmieniu”.