Jak to się dzieje, że drogie kosmetyki, które składają się z egzotycznych i zróżnicowanych, znanych ze swoich pozytywnych właściwości składników, zawodzą? Otóż wiele razy istotne początkowo naturalne substancje tracą swe właściwości podczas obróbek termicznych, co niekorzystnie wpływa na cechy kosmetyków. Nie każdy wie, że na przykład olejek różany po obróbce termicznej traci większość tych cech pielęgnacyjnych, za które jest tak podziwiany. Zatem aby dobrze zadbać o stan swoich włosów i cery, warto zainwestować w kosmetyki bez konserwantów.

kobieta testująca kosmetyki do makijażu
Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej można usłyszeć opinię, że jedne dodatki są dopuszczalne w składzie środków kosmetycznych, a inne bywają niebezpieczne. Przykładem jest jedwab do włosów w postaci skoncentrowanej odżywki, który nie powinien zawierać alkoholu. W innej sytuacji jest w stanie doprowadzać do zbytniego przesuszania i uszkodzeń włosów zamiast je odbudowywać. Z tego powodu coraz większa liczba ludzi poddaje oględzinom etykiety środków kosmetycznych przed kupnem. Wzrasta również świadomość ludzi w temacie znaczenia obcych terminów, które spotyka się na opakowaniach. Naturalne odżywki do włosów (w tym miejscu kontynuuj) i inne tego rodzaju kosmetyki zyskują coraz większe powodzenie.

Korzyści

Bez wątpienia można nazwać wiele korzyści z używania środków kosmetycznych wyłącznie naturalnych. Jak nietrudno zgadnąć rozmaite substancje występujące w przyrodzie dużo korzystniej działają na zdrowie człowieka niż tak zwana chemia. Substancje chemiczne nie tylko nierzadko nie wykazują korzystnego działania, ale mogą nawet szkodzić. Można wymienić na przykład tak często spotykane we współczesności różnego rodzaju uczulenia. Bardzo często wywołane są one występowaniem środków chemicznych w kosmetykach. Uczulenie ujawnia się w różny sposób, nierzadko pojawiają się przykładowo reakcje skórne. Dlatego zwiększa się popularność kosmetyków pochodzenia naturalnego. A przecież nawet krem do nóg (Kosmetyki do stóp Ziaja) może wywołać dokuczliwą alergię.