Srebro od zarania dziejów było kruszcem szlachetnym. Lubiane na równi ze złotem, bywa nierzadko wykorzystywane jako tworzywo na biżuterię. Jest bardziej dostępny od złota, więc może dlatego jest tak popularne.

Chociaż z istnieją jednostki, które niezależnie od ceny wybierają srebro, ponieważ są zdania, że jest bardziej eleganckie i mniej nachalne. Po prostu dyskretniej lśni, a zatem mniej rzuca się w oczy. Dla niektórych wydaje się to być to walorem.
Biżuteria srebrna od zarania jest uwielbiana przez Panie. Chociaż nie tylko przez nie, ponieważ spora grupa mężczyzn lubi srebrne łańcuszki lub sygnety. Srebro jest cenione jako dopełnienie wielu kreacji. Dzięki niemu panie prezentują się subtelniej i elegancko. Biżuteria srebrna potrzebuje co jakiś czas czyszczenia, ale nie jest to trudne, gdyż na rynku dostępne są odpowiednie płyny do tego typu czynności.
pierścionki srebrne
Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
Pierścionki srebrne są nierzadko dużo tańsze aniżeli złote, a jednak wyglądają bardzo elegancko i z klasą. Duża część osób kupuje nawet srebrne obrączki, ponieważ przemawiają do nich bardziej niż złote czy platynowe. Pierścionki srebrne są niezwykle modne wśród każdej grupy wiekowej. Lubią je zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety.

Srebro jest gustowne i wytworne, z tego powodu od starożytności nie maleje jego popularność. Już za czasów Kleopatry srebro było uwielbiane przez wtedy żyjące elegantki. Pod względem uwielbienia do tego metalu nic nie zmieniło się do obecnych czasów.