Ten opis zaczniemy w trochę niestandardowy sposób, a mianowicie od zagadki: jaka część damskiej garderoby musi bez dwóch zdań pasować do obuwia? Lwia większość elegantek odpowie, że chodzi w tym miejscu o szalik, ewentualnie zimowe rękawiczki. A my ze swojej strony dodamy jeszcze torebki ze skóry oraz te wykonane z skaju. Mimo że część projektantów wcale nie sądzi, że obuwie i torebki muszą stanowić bardzo dobrze zgrany duet, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać małych oględzin damskich torebek.

Torebka damska kuferek skórzany Angela
Autor: Torbs
Źródło: torbs.pl
Klasyczna torba kobiety, która codziennie udaje się do pracy, zazwyczaj ma tylko jeden model. To całkiem spora sakwa, która mieści we wnętrzu wiele typowo kobiecych akcesoriów.

Średniozamożne pięćdziesięciolatki inwestują tylko w torebki skórzane. Tego typu surowiec pozostaje przecież niezwykle trwały, czyli taki w sam raz na całodzienne wyjazdy do pracy. A dodatkowo wprawne i zawistne oko koleżanki z pewnością dostrzeże tak drogi materiał. W ten sposób rzeczona torebka staje się również wyznacznikiem luksusu. Tu więcej dla zainteresowanych: asortyment torbs.

Na wyjątkowe okazje, czyli np. na bal noworoczny, każdej strojnisi przyda się mała torebka zwana kopertówką. Spełnia ona zazwyczaj funkcje czysto dekoracyjne, bo maleńkie wnętrze mieści tylko naprawdę konieczne drobiazgi. Na fotografiach umieszczonych w kolorowych czasopismach zauważymy hollywoodzkie piosenkarki, które z dumą i z uśmiechem na twarzy kroczą po czerwonych chodnikach, a w ręku ściskają wspomnianą już tutaj kopertówkę. Interesujące wpisy: .

Natomiast bizneswomen preferują całkiem inne fasony. Ponieważ każdego dnia panie dyrektor są zmuszone nosić ze sobą ważne załączniki, to ich torebki są zarówno pakowne, jak i eleganckie. W trakcie meetingów biznesowych najlepiej wyznaczoną funkcję spełnią. Oczywiście będą one wykonane ze skóry, a ich wnętrze bez trudu zmieści nawet kilka teczek formatu A4. Tego typu torebki z oczywistych względów nie mogą posiadać jakichkolwiek dekoracji, czyli metalowych łańcuszków ani typowo młodzieżowych motylków. W biznesie liczy się profesjonalny wygląd i tylko skromne aktówki damskie są w stanie zrobić pozytywne wrażenie na klientach. A im pozytywniejsze będzie opisane wrażenie, tym większym sukcesem skończy się konferencja dla naszej kobiety biznesu. I tym samym dochodzimy do spostrzeżenia, że torebka może być dobrym kobiecym sprzymierzeńcem.